۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
کد خبر: ۴۴۲۸۱
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به اهمیت توجه به پدافند غیر عامل اظهار کرد: هدف از این کارگاههای ، آموزش و فرهنگ سازی برای بازدارندگی در برابر تهدیدات خارجی و مقابله صحیح با حوادث پیش بینی نشده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام، کارگاه آموزشی تهدیدات سایبری معطوف به زیرساختها با همکاری اداره کل ارتباطات و پدافند غیرعامل این استان و با حضور کارشناسان IT  دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

عباس بیرامی مدیرکل ICT  استان ایلام گفت: با توجه به اهمیت توانمند کردن جامعه و مردم و مدیران و کارکنان، کاهش سطح آسیب پذیری در برابر هرگونه تهدید خارجی یک ضرورت است.

مدیرکل ارتباطات استان مهمترین ماموریت ها و وظایف سازمان پدافند غیرعامل پرداخت و سیاستگذاری، برنامه ریزی، هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی، آموزش و فرهنگ سازی، پایش تهدیدات، سطح بندی مراکز و رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل  را به عنوان مأموریت های شاخص در این حوزه قلمداد کرد.

بیرامی مهمترین محور پدافند غیرعامل را آموزش و اطلاع‌رسانی دانست و بر توجه جدی به مقوله آمادگی و پیشگیری و کاهش آسیب تاکید و اظهار کرد:  پدافند غیرعامل در صورت اجرا در سازمان، باعث بیمه شدن سازمان از هرگونه حادثه و بحران می شود.

وی ادامه داد: آموزش‌ها موجب می‌شود واکنش مردم نسبت به حادثه شناخته شده باشد و با اعتماد به نفس بالاتری در شرایط بحرانی عمل کنند.

بیرامی در ادامه به تبیین و تشریح کامل آیین نامه اجرایی ماده 58 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه پرداخت و  اظهار کرد :دستگاههای اجرایی ضمن شناسایی تهدیدات حوزه کاری می بایست نسبت به اولویت بندی تهدیدات اقدام و بدنبال آن سناریو مرتبط با تهدید را تهیه کنند.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه یک روزه واعظی پور مدرس حوزه پدافند غیرعامل مباحثی در خصوص فضای سایبری، حملات سایبری، فضای مجازی و آسیب های آن تدریس کرد و به سولات کارشناسان  پاسخ داده شد.


گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر