کد خبر: ۴۱۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در پیام تبریک خود به نیروی دریایی ارتش آورده است:‌نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تعامل همه جانبه،‌ مؤثر و مستمر توام با اخلاص و برادری با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیدایش قدرت نوظهور در عرصه امنیت افزایی برای آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی را به "واقعیت" تبدیل کرده است.

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور به مناسبت ۷آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پیامی به شرح زیر صادر کرد.متن پیام به شرح زير است:

هفتم آذرماه، روز دریادلانی است از جنس غیرت و افتخار، روزی است برای تکریم رشادت ها و جانفشانی های دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در ابتدای جنگ تحمیلی و در عملیات مرواريد به عنوان مؤثرترين عمليات دريايي دفاع مقدس، عزت آفرین و جاودانه شدند. در این روز یادها و خاطره ها از خالقان آن صحنه های زیبای عاشقی و جانبازی در عرصه دفاع از میهن عزیز ایران اسلامی قدردانی می کنند و این نشان از راز جاودانگی آن حماسه آفرینی های بزرگ است که هیچگاه از اذهان این ملّت شریف پاک نخواهد شد.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از دفاع مقدس، با سرعت کم‌نظیری، فرایند روزآمد دست‌یابی به قابلیت‌ها و آمادگی‌های همه جانبه برای مواجهه موفق با مقتضیات و الزامات فراروی را سپری و در تعامل همه جانبه،‌ مؤثر و مستمر توام با اخلاص و برادری با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیدایش قدرت نوظهور در عرصه امنیت افزایی برای آب‌های سرزمینی و فراسرزمینی را به "واقعیت" تبدیل کرده است.

نبرد سلحشورانه "مروارید" در هفتم آذر ماه 1359 یکی از رخدادها و وقایعی است که در تاریخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌درخشد و بیش از هر مقوله‌ای شایستگی‌های رزمندگان نیروی دریایی ارتش برای دفاع از "استقلال، تمامیت ارضی و بحری کشور" را آشکار می سازد؛یادآوری و باز خوانی این رویداد مهم، عزم و اراده این نیروی راهبردی را در اجرای مأموریت‌های خطیر مستحکم تر می نماید.

تحولات و پیشرفت‌های نیروی دریایی در حوزه‌های "نرم‌افزاری" و "سخت افزاری" و نگاه ویژه به "مهارت‌افزایی" و "تخصص محوری" ، موقعیتی ممتاز و بین‌المللی برای نظام اسلامی رقم زده است به نحوی که حضور امروز جمهوری اسلامی ایران در مناطق دوردست آبی، مشارکت و اقدام در تضمین امنیت دریایی، بیش از پیش بیانگر شکوفایی "عنصر خود اتکایی ، ساختار دفاعی و قدرت بازدارندگی" کشور است.

اینجانب با تبریک روز نیروی دریایی بر دلاورمردان این نیرو که همچنان استوار برعرشه کشتی افتخار و صلابت خود ایستاده اند اعلام داشته وامیدواریم در ظل عنایات ویژه حضرت حق جل شانه و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم و تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی سربلند ،سرافراز وپیروز باشند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: