۰۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
کد خبر: ۴۱۳۹۵
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل ایلام یکی از سه طرح برگزیده کشور است.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، پرویز شریفی عصر امروز در نشست با رسانه‌های استان ایلام پدافند غیرعامل را بستر مناسبی برای توسعه پایدار دانست و اظهار داشت: طرح جامع پدافند غیرعامل و رعایت اصول هفتگانه پدافند در مکان‌یابی، جانمایی و ایجاد تأسیسات می‌تواند ضمن مصونیت تأسیس و ایجاد طرح‌ها و زیرساخت‌ها در آینده، استمرار آنها را نیز در پی داشته باشد.

وی "ایران" را کشوری پیشرو در زمینه استقلال‌خواهی در دنیا دانست و گفت: پدافند غیرعامل که مبتنی بر دفاع است به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین سازمان‌های تشکیل‌شده در کشور است که وظیفه حفظ و صیانت از سرمایه‌های کشور را به‌عهده دارد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام، با اشاره به بهره‌برداری از 5 پروژه در حوزه پدافند غیرعامل در استان افزود: با تلاش‌های صورت‌گرفته امسال 5 پروژه در زمینه راه‌اندازی سیستم ups در ادارات استان و احداث مسیر ترشابه به مهران به بهره‌برداری رسیده است.

شریفی، آموزش در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد و گفت: در سال 97 حدود 60 هزار نفرساعت آموزش در زمینه‌های بیولوژی و تروریسم در استان ایلام ارائه شده است.

وی ادامه داد: قرارگاه سایبری، قررگاه دفاع اقتصادی و کارگروه‌های تخصصی ذیل نظر شورای پدافند غیرعامل وظیفه ارائه آموزش‌ها را به‌عهده دارند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام افزود: امسال در 9 دستگاه اجرایی رزمایش برگزار شد که تعداد 5 رزمایش آن در هفته‌ پدافند غیرعامل بوده است.

وی حمایت‌های مسئولان ارشد استان و در رأس آنها استاندار را از عوامل موفقیت پدافند غیرعامل استان ایلام عنوان کرد و گفت: تلاش‌های صورت‌گرفته و همدلی بین مسئولان مرتبط با پدافند غیرعامل ایلام را به استانی امن و الگو تبدیل کرده است.

شریفی، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت کشور و جان مردم را از مأموریت‌های سازمان پدافند غیر‌عامل عنوان و خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل هدفی جز مصون‌سازی سیستم سیاسی، سیستم اقتصادی و امنیتی مردم ندارد.


گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر