کد خبر: ۳۲۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون مشترک متشکل از اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی مجلس لایحه پیوستن ایران به FATF را بررسی می‌کند.
به گزارش پایداری ملی، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره روند بررسی لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی در زمینه مبارزه با پولشویی ـ FATF ـ گفت: تصمیم بر این شده است که با حضور اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی و قضایی مجلس کمیسیونی مشترک برای بررسی لایحه الحاق به FATF تشکیل شود.

وی با اشاره به درخواست کمیسیون اقتصادی از شورای امنیت ملی مبنی بر ارائه نظرات درباره الحاق ایران به FATF و حضور در نشست تخصصی که در این باره در کمیسیون برگزار می‌شود، اظهار داشت: موفق به برقراری ارتباط مستمر میان اعضای شورای عالی امنیت ملی و کمیسیون اقتصادی درباره لایحه الحاق به FATF نشده‌ایم و در نهایت جمع‌بندی ما با مدنظر قرار دادن نظرات شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.

*  گزارش امسال آماده نمی‌شود

پورابراهیمی با یادآوری تجارب پیشین تشکیل کمیسیون‌های مشترک گفت: نوعاً این خروجی این کمیسیون‌ها زمان‌بر است، از این‌رو پیشنهاد ما این بود این لایحه به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود تا سریع‌تر آن را به نتیجه برسانیم چرا که جنس کار، اقتصادی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به احتمال زیاد گزارش کمیسیون مشترک درباره لایحه الحاق ایران به FATF تا پایان سال جاری نهایی نخواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: