کد خبر: ۲۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۵
رئیس موسسه واکسن و سرم سازی رازی شیراز گفت: ۷۰ درصد واکسن های طیور مورد استفاده در کشور از خارج وارد شده و فقط ۳۰ درصد داخلی هستند.
به گزارش پایداری ملی، دکتر محمد جواد مهربان پور ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دامپزشک گفت: امروزه در دنیا ۴۹۰بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد که قسمت عمده جلوگیری و پیشگیری از این بیماریها به عهده دامپزشکان است.

وی افزود: در حال حاضر هزارو ۵۰۰ نفر اعم از کارشناس و اعضای هیئت علمی که عمدتأ دامپزشک هستند در مؤسسه رازی مشغول به کارند و تلاش اینها باعث شده قریب ۷۰ فراورده در بخش پزشکی و دامپزشکی مؤسسه رازی تولید شود و یکی از این فراورده های تولیدی واکسنهای طیور است.

رئیس مؤسسه واکسن و سرم سازی رازی شیراز تشریح کرد: در حال حاضر ۶۵ شرکت دارویی در کشور وجود دارد که واکسنهای دامپزشکی را وارد کشور می کنند، تکنولوژی ساخت تعدادی از این واکسنها هنوز در کشور فراهم نیست و در بعضی از موارد مثل واکسن آنفلوانزا و نیوکاسل، مؤسسه در حال رقابت با واکسنهایی است که از کشورهای معتبر دنیا وارد می شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ما فقط ۳۰درصد از سهم بازار در واکسنهای طیور را در اختیار داریم و ۷۰درصد را شرکتهای خارجی بر عهده دارند و این زیبنده سال اقتصاد مقاومتی نیست و مؤسسه نیاز به حمایتهای مختلفی دارد تا بتواند در این عرصه با شرکتهای خارجی رقابت قابل قبولی داشته باشد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: