کد خبر: ۲۲۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
مشخص نبودن هویت در اینترنت برای چندین دهه آزادی بی حد و حصری را در اختیار اکثر کاربران قرار داده است؛ اما به تازگی مطالعه‌ای انجام شده است که خلاف این موضوع را ثابت می‌کند.
به تازگی مطالعه‌ای انجام شده است که نشان می‌دهد چگونگی جستجوی فردی در اینترنت می‌تواند نشانگر ویژگی‌های شخصیتی او باشد و تنها پس از جستجوی فرد در اینترنت به مدت ۳۰ دقیقه، می‌توان اطلاعاتی را به دست آورد و از آن‌ها در جهت شناسایی فرد استفاده کرد. این موضوع به معنای پایان آزادی تمام و کمال افراد در اینترنت است. 
 
محققان مالزیایی از تعدادی از دانش آموزان خواستند تا به صورت داوطلبانه در آزمایشی شرکت کنند و سپس چگونگی استفاده آن‌ها از اینترنت را مورد بررسی قرار دادند که شامل مدت زمان استفاده از اینترنت، تعداد سایت‌های جستجوی شده و میزان کلی جستجوهای آن‌ها در اینترنت، می‌شد. 
 
همچنین برای ارزیابی ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان در پنج گروه مختلف، از دانش آموزان خواسته شد فرمی را تکمیل کنند این پنج گروه مختلف شامل ظرفیت پذیرفتن تجربه‌های جدید، وجدان، برونگرایی، داشتن توافق نظر با دیگران و روان رنجوری (یکی از اختلالات ذهنی است که فرد به سختی می‌تواند از عهده مشکلات زندگی برآید و از مشکلات خودآگاه محسوب می‌شود) است. 
 
نتایج به دست آمده رابطه‌ای قوی بین چگونگی استفاده افراد از اینترنت و ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها نشان داد. 
 
آدایِمی، سرپرست گروه تحقیقاتی اذعان کرد که تحقیقات آن‌ها این موضوع را مطرح می‌کند که با بررسی استفاده کلی افراد از اینترنت می‌توان به ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها پی برد و این تحقیق با مطالعات دیگر که تنها استفاده از شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهند، متفاوت است. 
 
فعالیت بعدی تیم تحقیقاتی تلاش برای دستیابی به الگوهای بیشتر در ویژگی‌های شخصیتی و استفاده از آن‌ها برای شکل دهی ویژگی‌های شخصیتی افراد است. اعضای تیم تحقیقاتی معتقدند که تحقیقات آن‌ها می‌تواند به شرکت‌های مختلف کمک کند تا خدمات خود را بر مبنای ویژگی مشتریان ارائه کنند. 
 
آدایِمی توضیح داد این تحقیق می‌تواند برای ایجاد یک سرویس اینترنت هوشمند مورد استفاده قرار گیرد که می‌تواند تجربه کاربر را پیش بینی و آن را شخصی سازی کند. این تحقیق همچنین می‌تواند به عنوان روشی مکمل برای افزایش امنیت شناسایی و احراز هویت آنلاین به کار گرفته شود. سازمان‌های مجری قانون نیز می‌توانند از یافته‌های این مطالعه برای تحقیق در مورد پرونده‌های جرایم آنلاین استفاده کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: