پایداری ملی

اطلاعات 800 هزار نفر از کاربران یک سایت هرزه نگاری مشهور در اینترنت افشا شده و حتی گپ های خصوصی و شناسه کاربری آنها هم در معرض دید همگان قرار گرفته است.
سیستم مکان یابی جغرافیایی جهانی یا همان GPS با شیوع استفاده از گوشی های هوشمند به سرعت در سراسر جهان و از سوی کاربران مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و اکنون روزمره در نرم افزارهای مبتنی بر نقشه و جهت یابی از این ابزار استفاده می شود، ولی گویا کاربران از این ابزار که به وفور از آن استفاده می شود، اطلاعات اندکی دارند.
شرکت Bishop Fox پهپادی موسوم به Danger Drone ساخته که در واقع یک لپ تاپ پرنده برای هک کردن تمامی سیستم‌های ناایمن است.
امضاهای الکترونیکی با رمزگذاری ایجاد و ایمن می‌شوند. رمزگذاری توسط کلیدی به نام «کلید خصوصی» صورت می‌گیرد. دارنده کلید همان صاحب امضاست و موظف است درحفظ آن بکوشد و از افشا شدن این کلید اسرار خودداری کند.
در وزارت علوم؛
برنامه های درسی چهار رشته تحصیلی جدید در شورای عالی برنامه ریزی تصویب شد.
یک بات‌نت به‌تازگی با استفاده از ده‎ها هزار دستگاه دوربین مداربسته در سراسر جهان اقدام به اجرای حملات توزیع‌شده منع سرویس علیه وب‌گاه‌های زیادی کرده است.
دولت آمریکا برای دسترسی آسان به اطلاعات دیجیتال ذخیره شده در گوشی ها و رایانه ها و ... قصد دارد شرکت های سازنده را برای ایجاد اختلال عمدی در آنها تحت فشار بگذارد.
هشدار برای کاربران ویندوز:
نسخه ویندوز نرم افزار QuickTime که مخصوص پخش فایل های صوتی و تصویری است، دارای حفره های امنیتی است.
فیس بوک در تلاش است تا اطلاعات بیشتری را در مورد زندگی شخصی کاربران خود در اختیار داشته باشد اما متاسفانه و یا شاید هم خوشبختانه، بررسی های جدید نشان می دهد که میزان به اشتراک گذاری مطالب مرتبط به زندگی شخصی کاربران در این شبکه اجتماعی کاهش چشمگیری داشته است.
رئیس پلیس فتا مازندران درمورد شگرد کلاهبرداران با فروش داروهای داروخانه‌ای در فضای مجازی هشدار داد.
صفحه  از ۴