پایداری ملی

نظارت بر آب شرب به منظور حفظ کیفت آب در حد استاندارد‌های ملی و پدافند غیرعامل مد نظر متولیان امر باشد

نظارت بر آب شرب به منظور حفظ کیفت آب در حد استاندارد‌های ملی و پدافند غیرعامل مد نظر متولیان امر باشد

جاسم زارعی تصریح کرد: شبکه بهداشت ودرمان به منظور اطمینان از سلامت آب شرب تمام توان خود را به کار گرفته و به لطف خداوند تا کنون مواردی از همه گیری بیماری‌های منتقله از آب آشامیدنی در شهرستان گزارش نشده است، اما در بحث پدافند غیر عامل نظارت بر آب شرب به منظور حفظ کیفت آب در حد استاندارد‌های ملی همواره بایستی مد نظر متولیان امر باشد.
عملیات جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی در بردخون با قوت ادامه می‌یابد

عملیات جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی در بردخون با قوت ادامه می‌یابد

بوشهر - رئیس منابع طبیعی شهرستان دیر از تداوم بیابان‌زدایی در بردخون خبر داد و گفت: نمایندگی منابع طبیعی در بخش بردخون راه اندازی می شود.
وزارت نفت مسئولیت اجتماعی خود نسبت به محیط پیرامون را انجام دهد

وزارت نفت مسئولیت اجتماعی خود نسبت به محیط پیرامون را انجام دهد

عضو کمیسیون انرژی: جزیره خارگ در ایام جنگ تحمیلی به طول روزهای جنگ مورد حمله قرار گرفته است، این اهالی شریف که در این جزیره ساکن هستند به‌عنوان پدافند غیرعامل خواهان این هستند که وزارت نفت در مسئولیت اجتماعی ورود جدی داشته باشد.
افزایش 5 میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
شهیدی نیا اعلام کرد؛
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: در حوزه توانمند سازیHSE در منطقه ماهشهر با چند شرکت خارجی جلساتی در خلال روزهای نمایشگاه برگزار خواهد شد و با توجه به اقدامات سال گذشته در زمینه آموزش و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران امیدواریم در حاشیه نمایشگاه به این امر پرداخته و توان خود را در زمینه HSE ارتقا دهیم.
اگر اقتصاد دارای پیوست های فرهنگی و از آن طرف متناظر با پدافند غیرعامل اقتصاد نباشد قطعا دچار بحران خواهد شد
امام جمعه بوشهر:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از آماده شدن پیش‌نویس سند توسعه اقتصادی در استان بوشهر، بیان کرد: اگر اقتصاد دارای پیوست های فرهنگی و از آن طرف متناظر با پدافند غیرعامل اقتصاد نباشد قطعا دچار بحران خواهد شد.
برگزاری اولین جلسه کارگروه تخصصی ارزیابی خسارات استان بوشهر
در استان بوشهر انجام شد:
مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهرگفت: در این جلسه مقرر شد پیش‌بینی ساز و کار لازم برای طرح‌های مشترک ایمن‌سازی و ایجاد هماهنگ‌سازی در سایر طرح‌ها و برنامه‌ها در دو حوزه پدافند غیرعامل و حوادث طبیعی در جهت هم‌افزایی و کاهش هزینه‌ها در بخش‌های مختلف توسط اعضای کارگروه انجام شود.
مانور تخلیه اضطراری خارگ در شرایط فرضی حملات تروریستی برگزار شد + تصاویر
برای نخستین بار در کشور؛
برای نخستین بار در کشور، مانور جامع تخصصی تخلیه اضطراری نیروی انسانی از منطقه جغرافیایی جزیره‌ای در شرایط فرضی حملات تروریستی به سه نقطه در جزیره خارگ برگزار شد.
۵ نقطه استان بوشهر دچار تنش آبی است/تاخیر در انتقال آب دریا به جم
مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر:
مدیرعامل آب منطقه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه پنج نقطه از استان دچار تنش آبی است، گفت: ۵۰ هزار نفر در جم با تنش آبی هم به لحاظ کیفی و هم کمی دست و پنجه نرم می‌کنند.
مقاوم‌سازی سالانه 20 درصد از روستاهای نوار مرزی
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوشهر خبر داد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: سالیانه 20 درصد روستاهای نوار مرزی در بحث پدافند غیرعامل و طرح هادی به‌سازی و مقاوم‌سازی می‌شوند که سهم شهرستان دیر تا پایان برنامه 1400 ، سه روستا از 15 روستای شهرستان است که نیازمند اعتباری 15 میلیارد ریالی است.
تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل در جزیره خارگ شناسایی شد
مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران:
مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران و مدیر ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزیره خارگ گفت: بخش اعظمی از تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل در جزیره خارگ شناسایی شده است.
ارتقا پدافند غیرعامل از جمله مزیت های مهم پروژه احداث خروجی جدید شهر بوشهر است
نوبخت درحاشیه بازدید از خروجی دوم بوشهر:
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:ارتقا پدافند غیرعامل، رونق صنعت گردشگری، تسهیل دسترسی به جزیره های نگین و صدرا از جمله مزیت های مهم پروژه احداث خروجی جدید شهر بوشهر است.
همایش بیوتکنولوژی، بیوتروریسم و پدافند غیرعامل در بوشهر برگزار شد
در همایشی با عنوان بیوتکنولوژی، بیوتروریسم و پدافند غیرعامل راه‌های نوین صهیونیست و استکبار برای مقابله با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت.
طرح مقابله با بحران کم‌آبی در روستاهای استان بوشهر تدوین شد‌
مدیرعامل آبفار استان بوشهر :
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با توجه به بحران کم‌آبی در استان بوشهر طرح مقابله با این بحران برای تامین آب آشامیدنی مشترکان روستایی این استان تدوین شده است.
کارگاه آموزشی
در این کارگاه دو روزه علاوه بر اصول کلی بیوتروریسم، دروسی نظیر پدافند غیر عامل، جنگ روانی ، مدیریت بحران و تهدیدات زیستی و راهکارهای دفاعی تدریس شد
سطح پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در جزیره خارگ ارتقا می‌یابد
مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران:
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: سطح پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در جزیره خارگ ارتقا می‌یابد و کارگاه‌های تخصصی و اقدامات پیشگیرانه و برنامه‌های آموزشی در دستور کار است.
انتصاب مدیرعامل پایانه های نفتی بعنوان مدیر ارشد اچ اس ای ، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران جزیره خارگ
سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از سوی سردار غلامرضا جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور بعنوان مدیر ارشد اچ اس ای و پدافند غیر عامل ، مدیریت بحران جزیره خارگ منصوب شد
طرح پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان بوشهر اجرا شد
رئیس اداره مدیریت بهداشت و بیماری‌های طیور دامپزشکی بوشهر از اجرای طرح پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.
200 بیمار مبتلا به مالاریا در بوشهر شناسایی شدند
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتی استان بوشهر گفت: در اجرای طرح بیمار یابی و مبارزه با مالاریا در این شهرستان 200 بیمار شناسایی و درمان آنها آغاز شده است.
ضرورت تقویت امکانات بوشهر در حوزه پدافند غیرعامل
بوشهرنیوز: معاون سیاسی وامنیتی استانداری بوشهر گفت: تقویت امکانات استان در حوزه پدافند غیرعامل امری ضروری است.
2 قرارگاه تخصصی پدافند غیر عامل در استان بوشهر راه‌اندازی شد
مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر گفت: در راستای تقویت فرهنگ پدافند غیرعامل بر اساس ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی ۲ قرارگاه تخصصی پرتوی و زیستی در استان بوشهر راه‌اندازی شد.
ارزیابی ظرفیت های اقلیم دفاعی سواحل شمالی خلیج فارس با تاکید بر دفاع غیرعامل
رضا جهان تیغ، سیروس فخری، مریم ادراکی، حسن اروجی
استان بوشهر، به ویژه ایستگاه های بوشهر و کنگان جم از شرایط مطلوبی برای دفاع غیرعامل برخوردار هستند و پس از آن بندرعباس و جزایر قشم و کیش نیز شرایط مطلوبی دارا می باشند.
زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در استان بوشهر توسعه می‌یابد
استاندار بوشهر، از توسعه زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در این استان خبر داد و اظهار داشت: برنامه‌های آموزشی در زمینه پدافند غیرعامل از اهمیت بالایی برخوردار است.
نگاه ویژه‌ای به پدافند غیرعامل در جزیره خارک داریم
بخشدار ویژه خارگ گفت: نگاه ویژه‌ای به پدافند غیرعامل در جزیره خارگ داریم.
آخرین اخبار 
آرشیو