کد خبر: ۶۹۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
معاون سازمان انرژی اتمی از ارائه راهکار‌های کاربردی و علمی برای کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده کمتر از سموم در حوزه باغداری خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، «سید پژمان شیرمردی» معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها از ارائه راهکار‌های کاربردی و علمی برای کاهش ضایعات کشاورزی و استفاده کمتر از سموم در حوزه باغداری خبر داد.

شیرمردی در این خصوص گفت: در سازمان انرژی اتمی راهکارهای کاربردی، علمی و فناورانه‌ برای افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی اجرایی شد که در مجموعه پایانه صادرات برنج ارائه کردیم.
وی افزود: با ارائه این راهکارها علاوه بر کاهش ضایعات حوزه کشاورزی، به سلامت مردم نیز کمک می‌شود.
شیرمردی با اشاره به این‌که در بحث مبارزه با آفات نیز راه‌حل‌های مختلفی توسط دانشمندان صنعت هسته‌ای ارائه شده است، خاطرنشان کرد: در روش عقیم سازی حشرات برای باغ‌های مرکبات می‌توانیم کاهش آفات را داشته باشیم و در عمل میزان استفاده از مواد شیمیایی را در این باغ‌ها کم کنیم.
معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت توسعه کاربرد پرتو‌ها در پایان گفت:در بخش تولید گونه‌های جهش‌یافته با پرتو گاما نیز محصولات مقاوم در مقابل تنش‌های محیطی و کم آبی و تغییرات دمایی تولید شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: