کد خبر: ۶۶۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته، در جهاد سیاسی می درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در سومین «همایش نام‌ها و یادها» گفت: در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف آرایی کردند. اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعه ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.

وی تصریح کرد: امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آنها را می شنید لرزه بر اندامش می افتاد و هزاران مجاهد راه خدا برای نابود کردن دشمن آماده می شدند؛ این فرماندهان ادامه دهندگان عاشورا هستند؛ عاشورا معنی بخش فضیلت ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی شود و کربلا تجسم بخش این فضیلت ها است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: فرماندهانی که امروز از آنها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می بردند و سنگر فرماندهی آنها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آنها را بهتر از اهل زمین می شناسند.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: اگر عاشورا نبود ما تکیه گاهی برای جنگیدن نداشتیم. منطق و فلسفه ای به قوت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال تر انسانها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

وی گفت: دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده ای است که همه ظرفیت های واقعی یک ملت در آن شناخته می شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می خواهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما به برکت ایمان در مقام قدرت‌های جهانی ایستاده ایم، گفت: این ایمان از امام سرچشمه می‌گرفت و موجب می‌شد جبهه ها قوام پیدا کنند. در جهان امروز هر جنگی با هر مقیاسی کوچکی در سطح نظامی اما یک جغرافیای جهانی در سطح سیاسی و روانی اقتصادی پیدا می کنند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: در هر نقطه ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می گیرد یک طرف آن همه باطل های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همینطور بود. اما در جریان جنگ، شکوه امپراطوری ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شدند.

وی گفت: بعد از جنگ فرسایش قدرت ها ادامه پیدا کرد. آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهه مقاومتی شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرتها بودیم تا دشمن در ذهن وقلب ما بشکند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست ها دیگر قادر به اشغال سرزمین های جدید نیستند. اما این این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.

وی با بیان اینکه موازنه قدرت تغییر کرده است، اظهار داشت: این انقلاب است که با حرارت و نشاط در حال پیشروی است. اگر دفاع مقدس نبود این پیروزی، غلبه و سیطره برای مسلمانان به دست نمی‌آمد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما باید اولین گام ها را مستحکم برمی داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند.

وی ‌افزود: این تازه اول ماجرا است جوانان ما در مقابل دشمن کرنش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مجاز زندگی می کند دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می بینند امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن بین دو شر، مخیر مانده است. انقلاب اینگونه دشمن را مدیریت کرده است که دشمن اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است. دشمن اگر در یمن بماند می شکند و اگر برود فرار کرده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: ولایت ستاره ای است که می توان با کمک آن راه مستقیم را یافت، امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته، در جهاد سیاسی می درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است. هرچه دشمن تلاش می کند دامنه های این قدرت را محدود کند نمی تواند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده اند، گفت: ارتشی که مدرن ترین ارتش جهان است چقدر سرافکنده از افغانستان عقب نشینی کرد که اکثر سلاح هایش باقی ماند حالا ما در میدان مرکزی یک جبهه وسیع هستیم و بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می بریم به اراده الهی بر مشکلات غلبه می کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: