کد خبر: ۶۲۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
سخنگوی صنعت برق گفت: جداول منتشر شده توسط شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور، برنامه خاموشی‌های احتمالی است که با تامین سوخت نیروگاه‌ها و همکاری مردم، خاموشی‌ها اعمال نمی شود.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی، با تاکید بر اینکه جداول خاموشی‌ها را با توجه به آنکه طی روزهای اخیر سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها کاهش یافته بود اعلام کردیم تا هموطنان بتوانند برای فعالیت‌های روزمره خود در صورت کمبود سوخت نیروگاه‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: همانطور که پیشتر اعلام شده بود، به دلیل محدودیت در تأمین سوخت نیروگاه‌ها و افزایش مصرف گاز بخش خانگی، احتمال بروز خاموشی‌ها وجود داشت، چرا که نیروگاه‌های حرارتی کشور عمدتاً با گاز کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: در صورتی که هموطنان در سراسر کشور تنها دمای محیط خود را یک درجه کاهش و روشنایی‌های اضافی را خاموش کنند، مشکل تأمین انرژی کشور (گاز و برق) حل می‌شود و نیازی به اعمال خاموشی‌ها نیست. جداول منتشر شده توسط شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور، برنامه خاموشی‌های احتمالی است که با صرفه‌جویی مشترکان خاموشی‌ها اعمال نمی‌شود.

به گفته این مقام مسئول تاکنون به دلیل همکاری مردم، خاموشی در بخش خانگی اعمال نشده است که البته باید در این زمینه از صنایع بزرگ، شهرک‌های صنعتی و دستگاه‌های دولتی و خصوصی که برای کاهش مصرف انرژی همکاری کرده‌اند، تشکر کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: