کد خبر: ۶۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید از منظر پدافند غیر عامل وضعیت پالایشگاه ها بررسی شود تا مشخص شود اینکه پالایشگاه ها را در کنار هم قرار میدهیم آیا درست است یا خیر؟
به گزارش پایداری ملی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  خانه ملت،  سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شوراى اسلامى به همراه مالک شریعتی سخنگوى انرژى مجلس و محمد آشوری تازیانی و احمد مرادی نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس از پالایش نفت بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید کردند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به هرمزگان در جمع مدیرعامل، مدیران ارشد شرکت و معاون سیاسی استاندار گفت: یکی از دلایل تاب آوری اقتصادی ما در مقابل فشارها و تحریم های خارجی، همین کارهایی است که شما انجام می دهید و اگر این پالایشگاه و اقدامات شما نبود چه بسا در بحث بنزین دچار مشکلات زیادی می شدیم و این هم یک امر اقتصادی است و هم یک امر امنیتی و امیدوارم در برنامه ریزی ها موفق باشید و کارها توسعه پیدا کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ای کاش روزی برسد که ما یک قطره نفت خام را صادر نکنیم و نفروشیم و ارزش زنجیره تولید به حدی پیشرفت کند که مجموعه مواد معدنی با حداکثر ارزش افزوده ای که ممکن است ایجاد شود را فراهم کنیم و موجب شغل و ثروت و قدرت و اقتدار ملت و کشور شود، به طوری که دیگران به خودشان جرات ندهند که کشور را تحت فشار قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت تولید ناخالص جهانی خاطرنشان کرد: اگر سهم ما از تولید ناخالص جهانی به عدد قابل قبولی برسد و به طور مثال بیش از ۱۰درصد تولید ناخالص جهانی را به خودمان اختصاص دهیم، شرایط ما در حوزه روابط بین الملل هم تغییر پیدا می کند. 

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ذکر چند نکته حائزاهمیت است؛ اولین نکته اینکه باید از منظر پدافند غیر عامل وضعیت پالایشگاه ها بررسی شود، اینکه پالایشگاه ها را در کنار هم قرار میدهیم آیا درست است یا خیر؟ مثلا در عسلویه تعداد زیادی فاز پالایشگاهی وجود دارد، آیا این اقدام درست است یا خیر؟ چه بسا می شد با فاصله قابل قبولی زیرساخت های جدید فراهم می شد. 

وی افزود: نکته دوم اینکه شرایط کار خیلی سخت است؛ آیا برنامه ای برای ارتقای دستمزد نیروی کار وجود دارد یا خیر؟، چراکه یکی از مسائل مهم، رسیدگی به مشکلات اقتصادی و فرهنگی و وضعیت تحصیلی فرزندان نیروها است.

نایب رئیس اول مجلس تصریح کرد: در بازدیدی که روز گذشته از یک مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت، مشخص شد که در حوزه نفت اقدامات خوبی انجام داده اند. بنابراین مشخص است ظرفیت هایی در کشور وجود دارد که توان همکاری دارند که در صورت بهادادن به آنها، در امر تولید و صادرات تاثیرگذار خواهد بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: