کد خبر: ۶۰۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
گوگل نبرد خود با وب سایت‌های ارسال کننده پیام های مزاحم برای کاربران را شدت بخشیده و تلاش دارد جلوی این نوع سوءاستفاده ها را بگیرد.
به نقل از پایداری ملی به نقل از انگجت، گوگل در حال آزمودن قابلیتی بر روی مرورگر کروم است که تعیین زمانی برای منقضی شدن نمایش پیام های اطلاع رسانی و هشدار وب سایت ها را ممکن کرده و اشتراک برای دریافت این پیام ها را نیز در همان زمان به پایان می رساند.

با فعال کردن قابلیت مذکور بعد از عرضه آن از طریق مرورگر کروم کاربران در زمان مراجعه به وب سایت ها از دست پیام های هشداردهنده مزاحم راحت می شوند. همچنین سایت ها نمی توانند از این طریق تبلیغات و پیام های بازرگانی متعدد و آزاردهنده را نمایش دهند.

این قابلیت به طور پیش فرض بر روی ۹۰ روز تنظیم شده و کاربران در صورت تمایل می توانند آن را تغییر دهند. قرار است گوگل این خدمات را از نسخه ۸۶ کروم به بعد ارائه دهد.

به نظر می رسد با فعال شدن این خدمات سایت های مختلف از ایجاد مزاحمت برای کاربران در قالب نمایش پیام های اطلاع رسانی، تبلیغات ناخواسته و غیره دست بردارند. اقداماتی که از سوی بسیاری از کاربران ارسال هرزنامه تلقی می‌شود.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: