کد خبر: ۵۸۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
وزیر ارتباطات گفت: با توجه به تکمیل زیرساخت‌های لایه‌های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات خبر‌های خوبی برای مردم داریم.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی گفت: هم اکنون در کشور با سرمایه گذاری‌های قابل توجه روبرو هستیم و از طرفی بخش زیادی هم دولت سرمایه گذاری کرده است.

وی ادامه داد:خدمات ارتباطی نسل ۳ و ۴ در همه شهر‌های کشور برقرار است و نزدیک به ۸۳ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور دسترسی به اینترنت دارند. بیش از ۷۰ میلیون کاربر شبکه اینترنت در کشور داریم و این آمار در بین کشور‌های منطقه بی نظیر است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه فعالیت بخش آی. سی. تی در همه حوزه‌ها اعم از آموزش، سلامت، بانکداری فعال است، افزود: تقریبا هیچ کدام از این حوزه‌ها بدون استفاده از فضای ارتباطی و امکانات زیرساختی توفیقات حال حاضر را، نخواهند داشت.

آذری جهرمی گفت: به نوعی موفقیت‌های این حوزه‌ها وابسته به میزان استفاده از ظرفیت‌های حوزه آی. سی. تی است و آی. سی. تی هم تلاش کرده بهترین خدمات را برای این مجموعه‌ها فراهم کند.

وزیر ارتباطات با پیش بینی رشد اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به رقم ۴ درصد از سهم اقتصاد کشور گفت: سهم رشد اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای دولت یازدهم حدود ۱،۷ درصد و در ابتدای دولت دوازدهم حدودا ۲.۵ درصد بوده و امروز این عدد به ۴ درصد رسیده که عدد قابل توجهی است و نشان از رشد اقتصادی دارد.

وی با اشاره به رشد اقتصادی بخش ارتباطی کشور در سال ۹۷ که گزارش آن نهایی شده افزود: علی رغم اینکه بخش ارتباطی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه رشد منهای ۴،۸ درصد را به لحاظ اقتصادی در سال ۱۳۹۷ تجربه کرده، رشد اقتصادی بخش آی. سی. تی یعنی ارتباطات مثبت ۱.۷ درصد و رشد اقتصادی بخش فناوری اطلاعات ما ۶.۴ درصد است.

آذری جهرمی به محسوس بودن دسترسی به امکانات و فناوری در ایام قرنطینه و شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: با شیوع کرونا در کشور‌های مختلف، ما هم با این پدیده مواجه بودیم و می‌شد به عینه دید که اگر فناوری و اطلاعات در این چند سال توسعه پیدا نکرده بود، ما با شیوع کرونا به چه وضعیتی گرفتار می‌شدیم.

وی با اشاره به اینکه در چند روز آینده اخباری در مورد تکمیل زیرساخت‌های لایه‌های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌شود، افزود: این هفته خبر‌های بسیار خوبی برای مردم داریم.

وزیر ارتباطات گفت: اقداماتی که از دی ماه ۹۸ پس از صدور فرمان ۵ ماده‌ای مقام معظم رهبری برای تکمیل زیرساخت‌های لایه‌های اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات پیگیری شده بود به نتایج خیلی خوبی رسیده که در این هفته گزارش آن را به مردم می‌دهیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: