کد خبر: ۵۸۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
کتائب حزب‌الله:
گروه کتائب حزب‌الله عراق تأکید کرد که خواسته ملت عراق، اخراج تروریست‌های آمریکایی است و واشنگتن باید به این خواسته احترام بگذارد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از دفاع‌ مقدس، «محمد محیی» سخنگوی کتائب حزب‌الله (گردان‌های حزب‌الله) عراق تأکید کرد که این گردان‌ها و سایر گروه‌های مقاومت عراق، با تهدیدهای نظامیان تروریست آمریکا مقابله خواهند کرد.

محیی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: قبلا از بخشی از طرح‌های آمریکا برای هدف قرار دادن نیروهای عراقی و حشدالشعبی (بسیج مردمی) پرده برداشتیم.

پایگاه خبری المعلومه به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که نیروهای آمریکایی باید به اراده ملت عراق احترام بگذارند؛ ملتی که مدتهاست خواستار خروج آنان از این کشور است.

وی خاطر نشان کرد: نیروهای آمریکایی نباید صبر گروه‌های مقاومت عراق را امتحان کنند.

محیی در پایان خاطرنشان کرد: «فرزندان کتائب حزب‌الله و سایر گروه‌های مقاومت برای مقابله با هرگونه تهدید نظامی یا بهداشتی، در میدان باقی خواهد ماند.

هشت گروه وابسته به سازمان حشدالشعبی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای، تأکید کردند که نظامیان تروریست آمریکایی باید از عراق خارج شوند؛ زیرا اشغالگر هستند و هدفی جز هرج و مرج در عراق ندارند.

کتائب حزب‌الله ۱۴ فروردین ماه جاری با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: از ماهیت جنایت‌کارانه دولت ترامپ با خبریم و به آن‌ها درباره دست‌داشتن در هرگونه اقدام خصمانه علیه مردم‌ و گروه‌هایمان هشدار می‌دهیم.

گروه کتائب حزب‌الله در ادامه گفت که این گروه بنا بر وظیفه دینی خود می‌جنگد و نه به درخواست طرف‌ها.

پیش‌تر،‌ منابع عراقی و آمریکایی از احتمال حمله جدید آمریکا علیه مواضع نظامی در عراق در آینده نزدیک خبر داده و گفتند، آمریکا به هر طریقی تلاش می‌کند بر خلاف خواسته دولت و ملت عراق در این کشور بماند، از همین رو سعی در هدف گرفتن مواضع گروه‌های مقاومت در عراق را دارد که مخالف قاطع اشغالگری آمریکایی‌ها در خاک کشورشان هستند.

کتائب حزب‌الله همچنین با تاکید بر اینکه مقاومت مانع تحمیل سلطه آمریکا بر عراق و ایجاد هرج و مرج در این کشور شده است، گفت: هر گونه نقشه آمریکا را هم نقش بر آب می‌کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: