کد خبر: ۵۷۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کادرهای پزشکی و درمانی و سایر دستگاه‌های مسئول در مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان، بر استمرار اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، پورمحمدی در سیزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، اظهار داشت: کاهش آمار مبتلایان و جان‌باختگان بیماری کرونا در دو سه روز گذشته، حاکی از اثربخشی سیاست‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای بوده و تا زمان کنترل اساسی شرایط، اجرای این سیاست‌ها باید به صورت جدی ادامه یابد.

وی با تأکید بر اجرای جدی طرح غربال‌گری سلامت، گفت: با اجرای کامل این طرح، اقدامات آتی ستاد مقابله با کرونا، با چشم بازتر انجام خواهد شد.

پورمحمدی با اشاره به نگرانی شهروندان استان از تردد مسافران نوروزی، گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده با استان‌های مجاور، کنترل تردد در محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی و خروجی این استان‌ها به شدت انجام می‌شود و به جز موارد ضروری، اجازه تردد به مسافران داده نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قرنطینه خانگی تاکنون در هیچ یک از شهرهای کشور اجرا نشده، گفت: سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا، فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت مردم برای ماندن در خانه است که همکاری مردم نیز تاکنون خوب بوده و در روزهای آینده نیز باید ادامه یابد.

استاندار آذربایجان شرقی از اجرای مصوبه تعطیلی بازارها و مراکز تجاری در شهرهای استان نیز ابراز رضایت کرد و گفت: فرمانداران مسئول اصلی اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستند و شهروندان می‌توانند شکایات خود را به فرمانداری‌ها گزارش کنند.

پورمحمدی همچنین از انتشار برخی شایعات و اخبار کذب در فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: انتشار برخی از اخبار و مطالب غیرواقعی و جهت‌دار، زحمات شبانه‌روزی دست‌اندرکاران مدیریت و مقابله با بیماری کرونا را زیر سوال می‌برد که مراجع ذی‌ربط باید با این اقدامات برخورد کنند.

وی در پایان با اشاره به موافقت رهبر انقلاب با "شهید خدمت" محسوب شدن کسانی که در جبهه خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، گفت: مرحوم محمد قلی‌زاده، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز هم یکی از این افراد بود که با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، به عنوان "شهید خدمت" به مراجع ذی‌ربط معرفی می‌شود.

راستگو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی هم در این جلسه پیگیری جدی اجرای مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا را از سوی کمیته‌های تخصصی این ستاد خواستار شد و گفت: اساس تصمیمات این ستاد، بر مبنای تصمیمات ستاد ملی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله با کرونا نیز گزارشی از روند تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی‌کننده در استان ارائه کرد.

به گفته جهانگیری، تاکنون 220 هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده الکلی و غیرالکلی در استان تولید شده و میزان تولید بیشتر از میزان مصرف است.

وی همچنین از تولید 15 هزار ماسک در استان خبر داد و گفت: به زودی یک واحد تولید ماسک نیز در تبریز راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم از غربال‌گری 62 درصد از جمعیت استان در طرح غربال‌گری سلامت با همکاری مراکز سلامت و پایگاه‌های مقاومت بسیج خبر داد و گفت: میزان پوشش این طرح در تبریز 32 درصد و در بسیاری از شهرهای دیگر بیشتر از 80 درصد است.

محمدحسین صومی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از نظر نسبت جمعیت بیماران کرونا به کل جمعیت استان، در رتبه 9 و از نظر تعداد مبتلایان، در رتبه 17 کشور است، افزود: کنترل بیماری در این استان نسبت به استان‌های هم‌تراز در وضعیت مناسبی قرار دارد.

همچنین اعضاء ستاد استانی در این جلسه درخصوص اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه برای مدیریت بیماری کرونا گزارش دادند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: