کد خبر: ۵۷۸۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
همزمان با روند کاهشی ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی و چین، پکن اما نگران شیوع دوباره این ویروس در پی ورود مبتلایان خارجی به این کشور است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، روند کاهش تعداد ابتلای جدید و قربانیان روزانه ویروس «کووید۱۹» با منشأ محلی در چین و کره جنوبی ادامه دارد.

کمیسیون بهداشت ملی چین بامداد امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۷۸  نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این میان، ۷۴ نفر از کشورهای خارجی به چین وارد شده‌اند و فقط ۴ مبتلا با منشأ محلی هستند.

بر اساس آمار اعلامی جدید، طی یک روز گذشته ۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در چین جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۱۱۷۱ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۲۷۷ نفر رسید. از تعداد کل مبتلایان چینی، ۷۳۱۵۹ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا ۴۷۳۵ مورد فعال ابتلا به کرونا در چین وجود دارد.

مقامات چین که پیشتر نسبت به کاهش سریع روند ابتلا به ویروس کرونا در ماه جاری (مارس) ابراز امیدواری کرده بودند، اکنون نگران ورود افراد مبتلا به این ویروس از کشورهای خارجی هستند زیرا کسب‌وکارهای بیشتری در حال از سرگیری فعالیت خود در این کشور هستند.

وبگاه «بلومبرگ» نیز به نقل از مسئولان دولتی شهر «ووهان» گزارش داد که وضعیت قرنطینه و منع آمدوشد از تاریخ هشتم آوریل لغو خواهد شد.

از کره جنوبی - که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید۱۹ را در شرق آسیا دارد - خبر می‌رسد که تا صبح امروز ۷۶ مورد جدید از ابتلا به این ویروس در این کشور ثبت شده است.

با احتساب مبتلایان جدید، تعداد کل افراد آلوده به این ویروس در کره جنوبی به ۹۰۳۷ نفر افزایش پیدا کرد. همچنین تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی نیز با افزایش ۹ نفری، به ۱۲۰ تن رسید.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت «ورلداُمتر»، ویروس جدید کرونا تا کنون ۳۸۱۷۳۹ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و ۱۶۵۵۸ نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: