کد خبر: ۵۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
فوق تخصص عفونی با بیان اینکه مرطوب کردن محیط با استفاده از دستگاه‌های بخور، تأثیری در جلوگیری از انتقال کرونا ویروس ندارد، گفت: بهترین راه برای پاکیزه نگه داشتن هوای محیط سرپوشیده، باز گذاشتن پنجره‌هاست.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری درباره بیماران مشکوک به کرونای خفیف که به بستری نیاز ندارند و فقط علائم خفیف بیماری در خود احساس می‌کنند، بیان داشت: توصیه می‌شود این افراد با مصرف مایعات، کنترل درجه حرارت بدن و استفاده از تب بر استامینوفن در منزل در بستر خود استراحت کنند.

وی یادآور شد: اگر تب فرد قطع نشود یا دچار تنگی نفس و سرفه خلط دار شوند، باید مجدد به پزشک مراجعه کنند.

این متخصص با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت توسط فرد بیمار و اطرافیان وی، افزود: شست و شوی مداوم دست و رعایت بهداشت فردی، مهمترین نکته برای جلوگیری از انتقال بیماری تلقی می شود.

مردانی فوق تخصص عفونی با بیان اینکه مرطوب کردن محیط با استفاده از دستگاه های بخور، اثری در جلوگیری از انتقال کرونا ویروس ندارد، گفت: بهترین راه برای پاکیزه نگه داشتن هوای محیط های سرپوشیده باز گذاشتن پنجره ها در ساعاتی از شبانه روز و تهویه مناسب است.

وی با بیان اینکه تغییر دمای هوا در جلوگیری از انتشار ویروس موثر است، توضیح داد: از آنجایی که با گرم شدن هوا تجمعات در محیط‌های سرپوشیده کمتر می‌شود، انتقال بیماری از افراد به یکدیگر کاهش می‌یابد.

بیش از اپیدمی کرونا با اپیدمی ترس از کرونا رو به رو هستیم

 مردانی با اشاره به نگرانی افراد نسبت به ابتلا به بیماری کرونا، تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر با اپیدمی ترس و وحشت رو به رو هستیم نه اپیدمی بیماری؛ بسیاری از افراد یک عطسه و علامت خفیف را دلیل ابتلایشان به کرونا تلقی می‌کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد: مردم باید سعه صدر داشته باشند، به اخبار رسمی و توصیه‌های پزشکان متخصص توجه کنند تا با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مشکلی برایشان ایجاد نشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: