کد خبر: ۵۷۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
شمار افرادی که در چین به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند 630 مورد افزایش یافت و 96 نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون بهداشت و سلامت استان هوبه چین از ابتلای 630 مورد جدید به ویروس کرونا در شهر ووهان(مرکز انتشار کرونا) تا پایان روز شنبه خبر داد که نسبت به 366 مورد در روز قبل از آن، شمار بیشتری به این ویروس مبتلا شده‌اند. 

با احتساب آمار جدید، شمار مبتلایان به این ویروس در مجموع به 64084 مورد رسیده است.

در همین مدت 96 نفر دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس کشته شده‌اند که میزان تلفات ناشی از این ویروس را به 2346 نفر افزایش داده است. 

این درحالیست که در روز جمعه، ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین گزارش شده بود که در مقایسه با ۸۸۹ نفری که یک روز قبل از آن، به این ویروس مبتلا شده بودند، کاهش یافته بود.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) دسته‌ای کلی از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

این ویروس جدید که هنوز از سوی سازمان‌های مانند بهداشت جهانی یا سی.دی. سی نامی برای آن انتخاب نشده، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. 

این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: