کد خبر: ۵۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هشت مورد جدید مشکوک به کرونا ویروس نیز روز (پنجشنبه) در اراک نمونه‌گیری آزمایشگاهی شدند که خوشبختانه نتایج آزمایش تخصصی هر هشت نفر منفی بود و تنها ۲ نفر ابتلا به آنفلوآنزای تیپ ب داشتند.
به گزارش پایداری ملی، دکتر «محمد جمالیان» افزود: تا شامگاه چهارشنبه هشت بیمار مشکوک به کرونا ویروس در استان مرکزی شناسایی شد که نتایج آزمایش تخصصی یک بیمار که پزشک متخصص بود و با مراکز درمانی استان همکاری میکرد مثبت بود و هفت بیمار دیگر مبتلا به کرونا ویروس نبودند.

وی ادامه داد: اگرچه استفاده از ماسک در رعایت بهداشت فردی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مهم و تاثیرگذار است اما تقاضای کاذب آن باعث شده که علاوه بر نایابی این محصول، قیمت آن نیز افزایش غیرمنطقی داشته باشد و این مسئله به سود هیچ کس نیست.

جمالیان توضیح داد: فروش ۳۵۰ هزار عدد ماسک موجود در سطح داروخانه‌های اراک در کمتر از ۲۴ ساعت اخیر به بهانه بیماری کرونا منطقی نیست و مردم باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: ماسک موجود در داروخانه‌ها و انبارهای استان به اندازه حدود چهار ماه مصرف عادی بوده اما، اینک این محصول به آسانی در دسترس نیست و هجوم مردم برای تهیه پرتعداد آن موجب شده که یک روزه ماسک در داروخانه‌ها نایاب شود که این معضل تنها با همکاری مردم در کاهش تقاضا و تهیه منطقی این محصول حل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: نشست بررسی وضعیت بیماری کرونا در اراک عصر روز پنجشنبه با حضور مسئولان استان مرکزی تشکیل شد و در تمامی زمینه‌ها تصمیمات خوبی اتخاذ شده که از سوی مقامات استان به زودی اعلام می‌شود و در خصوص کمبود ماسک نیز قرار است که سازمان صمت یک واحد تولید محصولات بهداشتی را پشتیبانی کند تا در اسرع وقت خط تولید این محصول را راه‌اندازی شود و تامین ماسک استان نیز در اولویت قرار دارد.

دکتر جمالیان بیان کرد: یک محموله ماسک نیز برای استان مرکزی خریداری شده که روز شنبه به استان وارد می‌شود و انتظار است که مردم با همراهی خود باعث شوند توزیع ماسک‌ها  در سطح داروخانه‌هاعادلانه و مناسب صورت بگیرد.

وی توضیح داد:  فرد مبتلا به کرونا ویروس اکنون مراحل درمان را در یکی از بیمارستان‌های اراک در شرایط قرنطینه طی می‌کند و شرایط بیماری او رو به بهبود دارد و با توجه به کنترل اوضاع مردم نباید نگرانی داشته باشند.

تجهیزات تشخیصی کرونا ویروس از المان خریداری شده و در اراک راه‌اندازی شده است و در کوتاهترین زمان ممکن این بیماری قابل تشخیص است.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: