کد خبر: ۵۶۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
سردار دکتر جلالی:
سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی، روز نیروی هوایی را تبریک گفت و تاکید کرد اقدام همافران ارتش در بیعت تاریخی با امام خمینی(ره) نفس رژیم ستم شاهی را به شماره انداخت.
به گزارش پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی روز نیروی هوایی را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است: 

19 بهمن 1357 از آن رو در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار است که در بحبوحه‌ای رخ داد که بسیاری حتی تصور سقوط رژیم منحوس پهلوی را به ذهن خود راه نمی‌دادند و در چنین زمانی بود که نیروی هوایی ارتش به معنای واقعی کلمه به ملت پیوست. 

روز نیروی هوایی روز تجلی بیعت ارتش با ولایت و بدون شک یکی از مهلک‌ترین ضرباتی است که در یکسره کردن کار رژیم منحوس پهلوی تاثیرگذار بود و با به شماره انداختن نفس رژیم ستم شاهی، راه را برای پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 همواره‌تر کرد.

اقدام شجاعانه همافران نیروی هوایی ارتش در ۱۹ بهمن سال ۵۷ و بیعت تاریخی آنان با امام راحل (ره)، در زمانی که تهدیدات و ارعاب رژیم پهلوی در اوج خود قرار داشت بی تردید یکی از وقایع برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است. از همین روست که که امام خمینی(ره) نیز از آن به‌عنوان یک روز ماندگار یاد کرده‌اند. به یک تعبیر اقدام شجاعانه نیروی هوایی ارتش در آن روز، حرکتی تاریخی برای رهایی از غل و زنجیر وابستگی به طاغوت و استکبار و ایستادن روی پای خود بود.

آنچه امروز نیز نیروی هوایی را به جایگاهی ممتاز و تاثیرگذار در معادلات نظامی جهانی رسانده است بدون شک از برکات اقدام سرنوشت‌ساز نیروی هوایی در روز 19 بهمن ماه 57 و رویکرد ولایتمداری است.

برادران شجاع نیروی هوایی، امروز نیز کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و دشمنان از همه طرف و با همه آنچه در اختیار دارند، ملت ایران را آماج تهدیدات سخت و نرم خود قرار داده‌اند. در چنین شرایطی بدون شک افزایش و تقویت توان بازدارندگی نظامی است که می‌تواند نقش بزرگی در مصونیت انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران ایفا کند و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از جمله ارکان نظامی است که به خوبی توانسته در زمینه ارتقای قدرت بازدارندگی نقش ایفا کند. بدون شک نیروی هوایی ارتش با ولایتمداری و اطاعت از امر فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) می‌تواند در مسیر قوی‌تر کردن ایران اسلامی به طور جدی، اثرگذار و راهبردی عمل نماید.

در پایان گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدای حماسه ساز نیروی هوایی ارتش به ویژه شهیدان ستاری،بابایی و اردستانی در دوران دفاع مقدس را که با رشادت و دلاوری بر تن دشمن لرزه می انداختند و این روز ماندگار را به یکایک کارکنان خدوم و خانواده‌های بزرگوارشان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم. از خداوند متعال توفیق روز افزون شما را در راه دفاع از کشور و انقلاب خواستاریم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: