کد خبر: ۵۶۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، ضمن اشاره به خسارات ناشی از سیل به مراکز بهداشتی - درمانی سیستان و بلوچستان، درباره آخرین اقدامات بهداشتی در این مناطق توضیح داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا دکتر محمداسماعیل مطلق، در خصوص اقداماتی که تاکنون در شهرها و روستاهای سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته‌ است، گفت: در زمینه محافظت از مادران باردار ساکن در این مناطق تاکنون اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته است. اطلاع رسانی به کلیه شهرستان‌های تحت پوشش جهت اسکان مادران باردار پرخطر S/C قبلی و تاریخ EDC نزدیک به نزدیک‌ترین بیمارستان تحت پوشش قبل از وقوع سیل، تجهیز کلیه مراکز شهرستان‌های در معرض خطر سیل شامل سرباز، چابهار، قصرقند و نیکشهر به ست زایمانی جهت انجام زایمان ایمن قبل از وقوع سیل، چک و تجهیز کلیه تسهیلات زایمانی و مراکز از نظر دارویی و تجهیزات، اسکان مادران باردار پرخطر در مناطق ایمن قبل از وقوع سیل، انتقال ۶۱ مادر باردار پرخطر از مناطق آسیب دیده به مراکز درمانی و بهداشتی و مناطق امن، اعزام ۱۷ مصدوم، بیمار و مادر باردار پرخطر توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی و... از مهم‌ترین اقداماتی است که برای مادران باردار انجام شده است.

وی با اشاره به ارزیابی و رصد نحوه ارائه خدمات حوزه سلامت به آسیب دیدگان سیل،‌ گفت: برخی اقدامات در مناطق آسیب دیده صورت گرفت که شامل ویزیت ۴۵۰ بیمار توسط تیم‌های واکنش سریع اورژانس، استقرار ۳ فروند اورژنس هوایی، استقرار ۱۵ دستگاه آمبولانس، اعزام تیم‌های درمانی و بهداشتی توسط اورژانس هوایی، بررسی منابع آب آشامیدنی و چاه‌های فاضلاب، آموزش چهره به چهره افراد آسیب دیده توسط تیم‌های بهداشتی، توزیع شیرخشک، توزیع داروهای مورد نیاز بیماران و... است.

مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت همچنین در خصوص خسارت‌هایی که سیل به مراکز و تجهیزات بهداشتی_درمانی وارد کرده است،‌ گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته تاکنون ۸۹ مرکز بهداشت، ۳۳ مرکز جامع بهداشت، ۱۱ پایگاه اورژانس، ۹ مرکز درمانی و ۳ دستگاه آمبولانس دچار آسیب‌هایی شده‌اند.

وی در خصوص اقلام مورد نیاز در این شهرستان‌ها،‌ بیان کرد: قرص کلرسنجی، قرص PH، پلاستیک، کیسه خواب، پتو، کلمن آب بسته‌بندی، چادر، ماسک N۹۵، مایع دستشویی و ظرف‌شویی و... از مهم‌ترین اقلام مورد نیاز در مناطق سیل‌زده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: