کد خبر: ۵۶۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی فروش مقاله آماده در یکی از سایت های اینترنتی از شهروندان کلاهبرداری می کرد خبر داد
به گزارش پایداری ملی به نقل از عصرایران، سیدمصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از سایت‌های اینترنتی از وی کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان اضافه کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در یکی از سایت‌های اینترنتی آگهی فروش انواع مقاله آماده را مشاهده و با شخص آگهی دهنده تماس برقرار کرده و درخواست خرید یک مقاله را می‌کند و فروشنده نیز از او می خواهد که وجه مربوطه برایش انتقال دهد اما پس از انجام خواسته وی فرد فروشنده مقاله دیگر به تلفن خود پاسخ نداده است.

وی اضافه کرد: ماموران مشغول بررسی این پرونده بودند که 2 نفر دیگر نیز که با همین کلاهبرداری مواجه شده بودند برای شکایت به پلیس فتای استان مراجعه کردند که از کلاهبرداری‌‌های بسیاری بر اثر سهل‌انگاری مال باختگان حکایت داشت.

مرتضوی بیان کرد: سرانجام با انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی و جست‌وجو در فضای سایبر، عامل اصلی این نوع از کلاهبرداری‌های اینترنتی شناسایی و طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان اضافه کرد در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی اظهار داشت: سایت‌های تبلیغاتی انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: