کد خبر: ۵۶۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت که کشورش به تلاش‌ها برای فشار اقتصادی و انزوای دیپلماتیک ایران ادامه می‌دهد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز با اشاره به تحریم‌های جدید واشنگتن علیه کشورمان به دفاع از سیاست خصمانه کشورش درقبال ایران پرداخت و گفت: لازم است به یاد داشته باشیم که این، بخشی از کارزار فشار حداکثری ما علیه ایران است که از یک سال و نیم پیش آغاز شده است.

وی در ادامه درباره راهبرد آمریکا در قبال ایران گفت که دولت ترامپ به فشار اقتصادی و تلاش برای انزوای دیپلماتیک ایران تا زمانی که جمهوری اسلامی همچون یک کشور نرمال رفتار کند، ادامه می‌دهد.

اورتگاس بدون اشاره به نقش آمریکا در ایجاد و توسعه تروریسم در منطقه و جهان با تکرار این ادعای واهی که ایران همچنان بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است، گفت: تمام چیزهایی که دولت اکنون در رابطه با ایران با آن سروکار دارد بزرگ‌تر از توافق هسته‌ای است. رئیس جمهور ترامپ امیدوار است که طرف‌های توافق هسته‌ای به درخواست او برای خروج از این توافق معیوب گوش فرا دهند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا افزود: دولت ترامپ در طول یک سال و نیم گذشته موضع خود را مبنی بر مشخص کرده است که برجام شامل سیاست‌های ایران در خاورمیانه نمی‌شود.

وی همچنین گفت: اکنون بسیاری از ما می‌پرسند که پس از (شهادت) قاسم سلیمانی و حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا (در عراق) راهبرد ما چیست. راهبرد ما این است؛ ما در حال منزوی کردن ایران از لحاظ اقتصادی و سیاسی هستیم تا زمانی که آنها مثل یک کشور نرمال رفتار کنند. اکنون با قدردانی از همکاران‌مان در وزارت دفاع بازدارندگی نظامی‌مان نیز بازگشته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: