کد خبر: ۵۵۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
رئیس پلیس راه راهور ناجا :
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت:شرکت اتوبوسرانی رانندگان خود را موظف به گذراندن دوره آموزشی با شبیه ساز رانندگی کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سردار سیدتیمور حسینی رئیس پلیس راه راهور ناجا امروز در حاشیه بازدید از شبیه ساز رانندگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در جمع خبرنگاران گفت: اقداماتی که می‌تواند در راستای ارتقای ایمنی ترافیک کمک کند، ایجاد بستر قوی برای جبران خطاهای انسانی است.

وی با بیان اینکه این خطاهای انسانی می تواند با ایجاد بسترهایی در راستای مدیریت، پایش و ساز و کارهایی کاهش پیدا کند، گفت: کنترل و هدایت وسایل نقلیه در مقیاس بزرگ از جمله بخش های مهمی است که باید میزان خطاهای انسانی در آن کاهش یابد.

سردار حسینی با اشاره به دستگاه شبیه ساز رانندگی گفت: این دستگاه می تواند تاثیر بسزایی در کاهش خطاها هنگام رانندگی داشته باشد.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در حال حاضر رانندگان شرکت اتوبوسرانی تهران الزاما موظفند قبل از رانندگی در سطح معابر دوره های آموزش را با شبیه ساز رانندگی بگذرانند.

وی تاکید کرد: استفاده از شبیه ساز رانندگی می تواند الگویی برای سایر بخش ها باشد که از آن  در راستای آموزش به رانندگان بهره ببرند.

سردار حسینی گفت: از نظر پلیس الزامی به استفاده از شبیه ساز وجود ندارد اما در حال حاضر شرکت اتوبوسرانی از شبیه ساز رانندگی به صورت الزامی استفاده می کند.

وی تصریح کرد: بدان معنا که افراد باید دوره های  آموزشی را با شبیه ساز بگذرانند و سپس در شرکت اتوبوسرانی فعالیت کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: