کد خبر: ۵۵۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
فرمانده لشکر 44 سازمان «الحشد الشعبی» عراق می‌گوید اطلاعاتی به دست این لشکر رسیده که نشان می‌دهد تروریست‌های داعش، از سوریه در حال ورود به عراق هستند.
به گزارش پایداری ملی، «حمید الیاسری» فرمانده لشکر 44 سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) از اقدامات جدید گروه تروریستی داعش در عراق خبر داد.

الیاسری به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که «تروریسم موجود در جزیره الحضر، امنیت سراسر عراق، به ویژه استان نینوی را تهدید می‌کند».

وی تأکید کرد که به خاطر این تهدید تروریستی، باید عملیات امنیتی فوری آغاز شود تا این جزیره از وجود عناصر داعش پاکسازی گردد.

این فرمانده الحشد ادامه داد: «اگر لشکرهای الحشد الشعبی در استان نینوی حضور نداشتند، هر منطقه از این استان با خطر سقوط روبرو بود، ولی [الحشد مناطق] البعاج، الحضر و تلعفر را محاصره کرد».

الیاسری در ادامه خبر داد: «مسئله عجیب این است که روزانه از سوی سرویس ملی اطلاعات، دفتر نخست‌وزیر و اطلاعات کشور، تلگرافهایی به دست لشکر 44 الحشد الشعبی می‌رسد، مبنی بر اینکه شماری از عناصر داعش، از طریق سوریه، وارد عراق می‌شوند».

وی تأکید کرد، در این تلگرافها آمده است که عناصر داعش که از سوریه وارد عراق می‌شوند، با خود، گاز خردل دارند.

این فرمانده الحشد خاطر نشان کرد، فرماندهی کل ارتش عراق از این مسئله اطلاع دارد و به همین دلیل باید، عملیاتی برای نابودی عناصر این گروه آغاز شود.

الیاسری در پایان تصریح کرد، نیروی هوایی ارتش در این مسئله تقریبا مشارکتی ندارد و زمانی که وضعیت تغییر کرد، باید درباره این اقدام ارتش، تحقیق کرد.

در همین ارتباط، «جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمان در استان دیالی عراق با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا، حامی گروه تروریستی داعش است، گفت که پس از کشته شدن اکثر فرماندهان و متحمل شدن تلفات بسیار داعش در استان دیالی (واقع در شرق عراق و در مرز جمهوری اسلامی ایران)، حضور این گروه تقریبا در این استان پایان یافت.

المعموری در ادامه اما تأکید کرد که اما داعش به یک باره، بازگشت و عناصر این گروه، حمله به مناطق مختلف در استان را از سر گرفتند که این حملات به کشته و زخمی شدن چندین نفر از جمله نیروهای امنیتی منجر شده است.

وی گفت که «اگر حمایت و چراغ [سبز] آمریکا نبود، داعش باز نمی‌گشت... و مهمترین گواه [این مسئله]، نوع سلاح‌های به کار رفته [توسط داعش] است...عناصر داعش سلاح‌های تیراندازی مدرن و دوربین‌های دید در شب در اختیار دارند و از حمایت اطلاعاتی برخوردار هستند تا بتوانند در مناطق مختلف دیاله، نفوذ کنند».

المعموری خاطر نشان کرد، حمایت آمریکا باعث شد که «افعی‌های سیاه» بار دیگر به دیاله باز گردند؛ زیرا داعش یک بازی آمریکایی است و همه جهان از این مسئله اطلاع دارند.منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: