کد خبر: ۵۵۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
رزمایش پدافند سایبری – هیبریدی ذوب آهن اصفهان با حضور سردار محمد حسین آل اسحاق معاون هماهنگ‌کننده سازمان پدافند غیر عامل کشور، منصور یزدی زاده مدیرعامل و جمعی از مسئولان ذوب آهن اصفهان، خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان، سرهنگ مهدی سلیمیان نماینده فرمانده سپاه ناحیه لنجان، سرهنگ احمد سپهوند جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان لنجان و سرهنگ مهران مختاری فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان شرکت یکشنبه ۲۴ آذر ماه در این شرکت برگزار شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری گسترش معاون هماهنگ‌کننده پدافند غیر عامل کشور در این رزمایش گفت: انجام رزمایش پدافند غیرعامل برای حفظ زیر ساخت‌های کشور در شرایط بحران و افزایش آمادگی در حوادث غافلگیرانه است.

وی حوادث انسان ساخت را از تهدیدات دشمن دانست و افزود: صنایع بزرگی مانند ذوب آهن اصفهان باید زیر ساخت‌های مواجه با بحران‌ها را آماده کند زیرا خسارت به این شرکت یک آسیب ملی محسوب می‌شود.

سردار آل اسحاق گفت: نیروی انسانی متعهد مهم‌ترین عامل پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بود که باعث شد یک وجب از خاک ما دست دشمنان نیافتد و هم اکنون نیز با بررسی نقاط ضعف و قدرت و تربیت نیروی انسانی متعهد برای حوادث غافلگیرانه آماده باشیم.

وی یاد آور شد: دشمنان با خرابکاری در زیر ساخت کشور و حوادث تروریستی قصد دارند امید مردم را به یاس تبدیل کنند.

معاون هماهنگ‌کننده پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه تهاجم به زیر ساخت‌ها، نخستین تهدید دشمن در پدافند غیر عامل می‌باشد، گفت: صنایع مهمی مانند ذوب آهن اصفهان باید در هر شرایطی از تهدید فعالیت خود را ادامه دهند و هیچ آسیب‌پذیری در روندتولید پیش نیاید و به روند کاری نرمال خود ادامه دهند. 

وی با اشاره به اینکه هر ملتی که آماده باشد هیچ آسیبی نمی‌بیند، افزود: باید هوشیاری، مراقبت‌ها و سطح آگاهی و آمادگی صنایع بزرگ را بالا برد تا به اهدافمان نزدیک‌تر شویم.

حفظ تولید یک اولویت است و آمادگی در شرایط خاص باید وجود داشته باشد

خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان با قدر دانی از ذوب آهن اصفهان به منظور اجرا و آمادگی در اجرای این مانور گفت: ارزیابی ناظران از این مانور بسیار خوب بود و ذوب آهن یک شرکت مهم صنعتی می‌باشد که دارای خط تولید حساس است و نگهداری و حفظ تولید یک اولویت می‌باشد به همین منظور حفظ آمادگی در شرایط خاص باید وجود داشته باشد.

وی به امادگی ذوب آهن اصفهان در شرایط بحرانی اشاره کرد و گفت: مدیریت بحران شهرستان و استان آمادگی کامل را دارد که در شرایط خاص به کمک این مجموعه بزرگ صنعتی خدمات برساند.

همبستگی قسمت‌های مختلف شرکت، خونسردی و اتخاذ تصمیمات درست باعث دفع حوادث احتمالی می‌شود

یزدی زاده مدیرعامل شرکت در این رزمایش گفت: هماهنگی دیسپاچری کل شرکت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در کنترل حوادث و دفع آن می‌باشد. همچنین همبستگی قسمت‌های مختلف شرکت، خونسردی و اتخاذ تصمیمات درست از دیگر عوامل دفع حوادث احتمالی می‌باشد.

مدیرعامل شرکت عوامل پیشگیرانه، اهمیت برنامه‌ریزی مدون و آمادگی را از مهم‌ترین عوامل پیشگیری حوادث احتمالی دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان یکی از نقاط مهم تولید در کشور است و اجرای این مانورها باعث تجربه بیشتر در برخورد با حوادث می‌گردد.

یزدی زاده گفت: در این شرکت گاهی اوقات رزمایش هایی در چارچوب پدافند غیر عامل در بخش‌های مختلف داریم به عنوان مثال سال گذشته این رزمایش در بخش شیمیایی بود که بهترین شکل انجام شد و هم اکنون این رزمایش در بخش سایبری بود که در آن حملات دشمن شناسایی و با مدیریت و کنترل، این بحران رفع شد.

مهرداد توالائیان با اشاره به اینکه تجربه این عملیات در وسعت واقعی را داشتیم که در بازده زمانی کمتر از یک ساعت نرمال شده و به شرایط عادی تولید برگشتیم گفت: این شرکت با وجود کارکنان با تجربه و مسئولیت پذیر آمادگی هرگونه شرایط بحرانی را دارد.

دکتر پدرام کیانی مسئول برگزرای رزمایش نیز در این خصوص گفت: بیش از دو ماه است که جلسات فنی تخصصی مختلف برای تدوین سناریوی رزمایش با همکاری مدیریت‌های مختلف مرتبط برگزار گردیده و امروز ثمره زحمات و اقدامات پرسنل و مدیران بخش‌های مختلف بهره‌برداری و پشتیبانی و نیز ستادی در برگزاری هرچه بهتر و دقیق تر رزمایش را از نزدیک با نظارت و کنترل مسئولان سازمان پدافند غیر عامل کشور مشاهده می‌کنیم. و جا دارد از حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل شرکت در حوزه پدافند غیر عامل نیز قدر دانی و تشکر ویژه به عمل آوریم همچنین از معاونت و مدیران حوزه بهر برداری و نیز مدیران HSE و بیمارستان نیز که در تمامی جلسات پیش و هنگام رزمایش حضور فعال داشتند نیز قدردانی می‌کنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: