کد خبر: ۵۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
محمدباقر آقایی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی از پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي منطقه شمال غرب و غرب كشور وابسته به سازمان جهاد کشاورزی بازدید کرد.

در این بازدید مدیرکل پدافند غیرعامل استان ضمن اشاره به اهمیت تامین مواد غذایی مردم به عنوان اصلی ترین ماموریت جهاد کشاورزی، بر بکارگیری علوم و فناوری های جدید در جهت سالم سازی و افزایش بهره وری تولیدات حوزه دام و نباتات تاکید کردند.

محمدباقر آقایی با تاکید بر حفاظت و صیانت از ذخایر ژنتیکی موجود در این مرکز، افزود: دشمن می تواند از ویژگی های اطلاعات ژنتیکی جهت مدیریت بیماری های خاص استفاده کرده و با استفاده از ژنوم دستکاری شده هدفمند در حوزه جانوری و گیاهی موجب انقراض و نابودی زیست محیطی شود و به این طریق امنیت غذایی کشور را تهدید کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان در پایان، اظهار امیدواری کردند که از دستاوردهای تحقیقاتی این مرکز در جهت ارتقای سلامت مردم استفاده بهینه شود.

دکتر حجازی رییس این مرکز نیز ضمن ارائه گزارشی از ذخایر ژنتیکی موجود در مرکز، در رابطه با تولیدات بومی این مرکز از جمله پروبیوتیک ها که نوعی مکمل های غذایی میکروبی هستند و اثرات مفیدی در تقویت سیستم ایمنی، درمان عفونت های دستگاه گوارش بعد از عمل جراحی و ... دارند توضیحاتی دادند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: