کد خبر: ۵۴۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
سردار دکتر جلالی در افتتاحیه ششمین دوره نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل عنوان کرد
سردار دکتر جلالی گفت: نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل تابلو پیشرفت کشور در حوزه توانمندی داخلی در اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه با توجه به شرایط کنونی و تحریم‌های ظالمانه همه‎جانبه بسیار حائز اهمیت است و  اهمیت برگزاری این نمایشگاه را دو چندان می‌کند.

وی با بیان اینکه ما در این نمایشگاه، شاهد عرضه نزدیک به 200 محصول بومی در حوزه سابیری هستیم خاطرنشان کرد: این امر نشان می‌دهد که چقدر دانش و فناوری بومی توفیقات بزرگی در حوزه پدافند غیرعامل کسب کرده است. برای مثال ما در این نمایشگاه شاهد عرضه سامانه اسکادا هستیم که سامانه امنیتی و دفاعی است و می‌تواند در بخش سابیری نقش بسیار مهمی ایفا کند. در حال حاضر 5 محصول بومی اسکادا داریم که از نظر آزمایشگاه‌ها سلامت و کارایی آنها تایید شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه مبحثی که در حوزه سایبری اهمیت دارد این است که امنیت، ارتباط لاینفکی با تولید داخل دارد متذکر شد: چون تهدید در ذات تکنولوژی نهفته است بنابراین آنچه امنیت در استفاده را تضمین می‌کند بومی سازی است. یعنی وقتی از محصول خارجی استفاده می‌کنیم نمی‌توانیم امنیت استفاده از آن را 100 درصد تضمین کنیم. 

به گفته سردار دکتر جلالی، خوشبختانه در ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل شاهد دستاوردهایی پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلفی هستیم. برای نمونه در حوزه‌های بیولوژیک که اولویت ما صنایع تشخیصی است، امروز خوشبختانه ما اولین آزمایشگاه سیار زیستی سطح 3 (BSL3) را در اختیار داریم که توسط صنایع دفاع در کشور برای نخستین بار تولید شده است. این موضوع بسیار مهم است چون این آزمایشگاه‌ قابلیت دارد رصد آلودگی را با دقت بالا انجام دهد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: امروز تجهیزات مقابله با حملات بیولوژیک، زیستی و شیمیایی در کشور را در اختیار داریم. برای حفاظت از شهرها نیز در همین راستا بسته‌ای را که به‌صورت کامل توسط صنایع داخلی کشور تولید شده قرار است در اختیار مدیران شهری قرار می دهیم.

سردار دکتر جلالی، نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل را تابلو پیشرفت کشور در حوزه توانمندی داخلی در اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: مهمترین هدف چنین رویدادهایی تسهیل‌گری و برداشتن موانع تولید محصولات بومی از سوی شرکت‌های داخلی است که ما آن را به طور جدی دنبال می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: