کد خبر: ۵۴۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
حمله باج افزاری به سیستم های رایانشی ۳ بیمارستان در آمریکا سبب شد آنها از پذیرش بیماران جدید خودداری کنند. البته با پرداخت باج، بیمارستان ها به اطلاعات خود دسترسی یافتند.
حمله یک باج افزار به سیستم های رایانشی ۳ بیمارستان در آلاباما سبب شد این بیمارستان ها از پذیرش بیماران جدید خودداری کنند.

سازمان دولتی DCH Health System که سیستم های خدمات درمانی  منطقه ای را در آمریکا اداره می کند، روز گذشته اعلام کرد، سیستم های رایانشی بیمارستان ها دوباره آنلاین شده است.

البته در این بیانیه ذکر نشده چگونه سیستم های رایانشی بیمارستان ها به اطلاعات خود دسترسی یافته اند اما به نوشته یکی از نشریه های خبری محلی،  DCH Health System به هکرها باج پرداخت کرده است.

این سازمان اعلام کرده بود بیمارستان های تحت پوشش آن واقع در توسکالوزا، نورث پورت و فایت،به دلیل وجود بدافزار از سه شنبه هفته گذشته تاکنون از پذیرش بیماران جدید در خودداری کرده اند. مراجعان به این بیمارستان ها به مراکز درمانی دیگر فرستاده می شدند.  

 البته در بیانیه سازمانDCH Health System ذکر شده بیمارستان ها طی امروز و فردا نیز فقط بیمارانی با شرایط وخیم را قبول می کنند. طبق اعلام بیمارستان ها هکرها با استفاده از  نوعی از باج افزار Ryuk فایل هایشان را قفل کرده بودند.

این سه بیمارستان در غرب آلاباما فعال هستند و حدود ۸۵۰ تخت دارند.
منبع: مهر
برچسب ها: هکر ، باج افزار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: