کد خبر: ۵۴۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
معاون بسیج و امور استان ها سازمان پدافند غیرعامل‌ کشور:
معاون سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها گفت: این طرح در پی شناسایی سرمایه‌ها و دارایی‌ها، تهدیدشناسی، آسیب‌شناسی، تجزیه و تحلیل و ارائه راهکار است.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی،  سردار غلامعلی حیدری ظهر امروز در شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با بیان اینکه این استان در حوزه پدافند غیرعامل اقدامات مهم  انجام داده و پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است اظهار داشت: با توجه به نقش مهم پدافند غیرعامل در جلوگیری از آسیب‌ها و مشکلات باید این فرهنگ در جامعه جاری و ساری شود.

وی، جایگاه استان بوشهر در عرصه تاسیسات و امکانات تجهیزاتی را مهم دانست و تاکید کرد: همجواری با خلیج فارس، وجود مرز دریایی، تاسیسات نفتی، گازی، پتروشیمی، نیروگاه اتمی، پایانه نفتی ایران و دیگر  امکانات از ظرفیت‌های استان بوشهر است که نشان از جایگاه مهم  پدافندغیرعامل در استان بوشهر است.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با  تاکید بر آشنایی همه آحاد جامعه با فرهنگ پدافند غیرعامل گفت: با آموزش و رزمایش‌ها در حوزه پدافند غیرعامل می‌توان ضمن شنایی ضعف و آسیب‌ها نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

حیدری جنگ اقتصای آمریکا علیه ایران را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: آمریکا و هم پیمانانش تهاجم جدیدی در عرصه اقتصاد علیه ایران به کار گرفته‌اند ودر این راستا  فشار حداکثری را در حوزه اقتصادی ایجاد کرده‌اند.

وی از اقدامات و  عملیات روانی دشمن در عرصه جنگ اقتصادی و فرهنگی خبر داد و بیان کرد: ایران با آمریکا  و هم‌پیمانش در پنج حوزه اقتصادی، امنیتی، سیاسی، نظامی و سایبری درگیر است‌.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره  به اینکه آمریکا در این نبرد و جنگ در پی جدایی مردم از حاکمیت هستند خاطر نشان کرد: مهم ترین رویکرد جنگ اقتصادی دشمن ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است تا از ظرفیت مردم در داخل علیه کشور استفاده کند.

حیدری با تاکید بر افزایش قدرت روزافزون ایران و با بیان اینکه دشمن قدرت مقابله نظامی با ایران را ندارد گفت: آمریکا مدرن‌ترین سبک تهدید اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی ایران به اجرا گذاشته و در این راستا دلار را به عنوان سلاح جنگی علیه  ایران استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه تورم به ثبات نسبی رسیده است گفت: آمریکا و هم‌پیمانش همه تحریم‌ها علیه  جمهوری اسلامی اعمال کرده‌اند ولی با تلاش مسئولان و استقامت مردم ایران، وضعیت اقتصادی هر روز بهبود می‌یابدو تورم به ثبات نسبی رسیده است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه با تصمیم مسئولان شاهد کاهش تعهدات کشورمان در قبال برجام هستیم خاطر نشان کرد:گام به گام از تعهدات برجام خارج شدیم و  ابتکار عمل در دست مسئولان جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

حیدری تامین برق اضطراری در مراکز خدماتی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: تامین زیرساخت‌هایی که به مردم خدمات ارائه می‌کنند باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد که برق اضطراری از آن جمله است.وی با اشاره به تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها تصریح کرد: این طرح جامع می‌تواند یک نقشه راه برای استان‌ها در حوزه پدافند غیرعامل بر اساس ظرفیت‌‌ها و قابلیت‌ها باشد و در پی شناسایی سرمایه‌ها و دارایی‌ها، تهدیدشناسی، آسیب‌شناسی، تجزیه و تحلیل و ارائه راهکار است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: