کد خبر: ۵۴۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۳
اقدام گوگل برای رمزگذاری دی ان اس در زمان استفاده از مرورگر کروم توسط کاربران به مذاق کنگره و وزارت دادگستری امریکا خوش نیامده و آنها قصد دارند در این زمینه تحقیق کنند.
انگجت نوشت، کمیته قضایی کنگره آمریکا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و وزارت دادگستری ایالات متحده نیز می گوید شکایاتی را در همین زمینه دریافت کرده و لذا در این زمینه بررسی هایی را انجام خواهد داد.

گوگل هدف از رمزگذاری دی ان اس را جلوگیری از جاسوسی و کلاهبرداری از کاربران کروم اعلام کرده، ولی کنگره امریکا بیم دارد که این اقدام گوگل به این غول دنیای فناوری امکان دهد تا با جلوگیری از دسترسی اشخاص و شرکت های ثالث و به خصوص سرویس دهندگان اینترنت و موسسات تبلیغات آنلاین به داده های کاربران، به انحصارطلبی تجاری و از میدان به در کردن رقبا دست بزند.

کنگره آمریکا با ارسال نامه ای برای گوگل در تاریخ ۱۳ سپتامبر از این شرکت خواسته تا دسترسی به داده های کاربران را در حد مشروع برای اهداف تجاری ممکن کند.

گوگل در واکنش اعلام کرده که کاربران را مجبور به استفاده از شیوه رمزگذاری دی ان اس نمی کند و آنها خود تصمیم می گیرند تا داده های شخصی خود را تا چه حد با دیگران به اشتراک بگذارند. البته در نهایت گوگل مبجور به تبعیت از تصمیم وزارت دادگستری آمریکا خواهد بود.
منبع: مهر
برچسب ها: کنگره ، گوگل ، رمزگذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: