کد خبر: ۵۴۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
جانشین معاونت فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نباید دلخوش به این چند کشور اروپایی باشیم و فراموش نکنیم اینها جز همان ۳۷ کشوری بودند که آن روز صدام را یاری کردند.

به گزارش پایداری ملی، پیش از ظهر امروز یادواره 210 شهید ارتش کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، مسوولان استانی و شهرستانی و خانواده‌های شهدا در مجموعه فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش گچساران برگزار شد.

در این مراسم امیر ابراهیم گلفام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام از ابتدا تا مدافعین حرم و تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امروز گل‌های سرسبد این مراسم خانواده‌های شهدا هستند که ما چه داریم به برکت وجود آنها است.

وی افزود: همواره باید قدردان خون شهدا باشیم و هیچ گاه یادمان نرود که دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشوراست و انقلاب اسلامی از نهضت عاشورا شکل گرفت.

جانشین معاونت فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: با هدایت‌های امام، پایه‌ها و ارکان نظام در سریع‌ترین زمان ممکن شکل گرفت و انتخابات را امام برگزار کرد  و بیش از ۹۸ درصد از جمعیت به جمهوری اسلامی رای دادند.

گلفام ابراز کرد: در ۱۹ ماهگی پیروزی انقلاب اسلامی بودیم که قائله‌های مختلفی را شاهد بودیم و در همان ابتدا جنگ بسیار گسترده‌ای به ما تحمیل شد.

وی با بیان تصمیم نادرست دولت موقت در آن زمان مبنی بر اینکه خدمت نظام وظیفه را به یک سال کاهش داد و دشمنی که تا دندان مسلح بود و با آن عقبه عظیم به جنگ ایران آمد، افزود:  دشمن آن روز از هر نظر تامین بود و باید گفت به دنبال آن بودند به واسطه جنگ انقلاب را در نطفه خفه کنند اما راهبری امام و هدایت‌های ایشان بی نظیر بود و این جنگ به پیروزی رسید.

جانشین معاونت فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جوانان آن روز ارتش در حالی که دشمن پیش‌بینی کرده بود هواپیماهای ما 2 ماه بیشتر توان پرواز ندارند اما آنها موفق شدند با تکیه بر توان داخلی در مقابل دشمن بایستند.

گلفام تصریح کرد: دشمن به دنبال آتش بس نبود بلکه برنامه زمان‌بندی داشت که چه روزی به تهران برسد که مشاهده کردیم دست رژیم بعثی قطع شد و به گونه‌ای رقم خورد که حاکم بلامنازع خلیج همیشه فارس، ایران بود.

وی با اشاره به اینکه امروز تثبیت انقلاب اسلامی مدیون رشادت تک تک شهدای انقلاب اسلامی است، ابراز کرد: امروز نیز با تجربه دیروز نیروی جوان زبده مومن و توانمند آماده هستند و اگر دشمن بخواهد دست از پا خطا کند با او برخورد سختی خواهد شد.

گلفام ادامه داد: امروز بدون وابستگی به هیچ کشوری و با گوش دادن به توصیه‌های مقام معظم رهبری در تمامی زمینه‌ها  توانمند شده‌ایم.

جانشین معاونت فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه محصولی که در مقاومت به دست می‌آید هرگز در سازش به دست نمی‌آید، خاطرنشان کرد: نباید دلخوش به این چند کشور اروپایی باشیم و فراموش نکنیم اینها جز همان ۳۷ کشوری بودند که آن روز صدام را یاری کردند.

گلفام افزود: این نظام یک نظام خدایی است و آن روز وظیفه خود را انجام دادیم و امروز وظیفه داریم که جوانانی تربیت نماییم که پاسدار انقلاب اسلامی باشند که در سال‌های آینده شرمنده شهدا نباشیم.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: