کد خبر: ۵۳۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
رئیس جمهور فرانسه در جمع سفرای این کشور در پاریس با اشاره به اینکه نظم بین المللی در حال تغییر است تاکید کرد که هژمونی غرب بر جهان پایان یافته است.
به گزارش پایداری ملی، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که طی هفته‌های اخیر تمرکزی زیادی روی مساله ایران داشته است برای چندمین بار طی یک هفته گذشته تاکید کرد، هیچ کس در این زمینه که ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند، تردیدی ندارد. 

رئیس جمهور فرانسه این اظهارات را در جمع سفرای خارجی این کشور و تشریح اولویتهای سیاست خارجی دولتش در پاریس بیان کرده است. 

رئیس جمهور فرانسه در ادامه مجددا بر لزوم حفظ صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا تاکید کرد.

ماکرون که از روز شنبه تا دوشنبه میزبان رهبران گروه 7 در شهر«بیاریتز» در جنوب فرانسه بود، تلاش کرد در این نشست دیدگاههای اعضای گروه 7 را درباره ایران به یکدیگر نزدیک کند. 

در نهایت اعضای گروه 7 در این زمینه توافق کردند که ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند.

در بخش مربوط به ایران در بیانیه گروه ۷ آمده است: «ما در خصوص ایران در دو هدف کاملاً اشتراک نظر داریم: اطمینان از صلح و ثبات در منطقه و اینکه ایران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.»

این درحالیست که ایران بارها ادعاهای غرب درباره ساخت سلاح اتمی را رد کرده و حتی در باب حرام بودن استفاده از سلاحهای اتمی، از سوی آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، فتوا نیز صادر شده است. 

ماکرون در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد که نظم بین‌المللی در حال تغییر است و سلطه هژمونی غرب بر جهان پایان یافته است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: