کد خبر: ۵۱۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
شهردار تهران گفت: در خصوص زیست شبانه به این معنا که شهر همانگونه مثل صبح، زنده باشد این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد. البته فکر کردن به این موضوع به معنای باز بودن همه فضاها نیست.

به گزارش پایداری ملی، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در مورد تجهیز مترو به واگن‌های جدید گفت: تمام تلاش ما این است که هم منابع را تامین کنیم و هم بضاعت داخلی را برای تولید واگن‌های مترو بالا ببریم.  هفته گذشته توافقی را با معاونت علمی برای داخلی‌سازی واگن‌ها امضا کردیم که ظرف ۱۸ ماه این اقدام انجام شود و در خصوص سایر موارد هم برای تامین منابع در شرایط تحریم، فعال هستیم.

شهردار تهران گفت: در کنار این موضوع روی شبکه اتوبوسرانی فشار می‌گذاریم که دوهفته پیش برای تامین تعداد ۵۰۰ دستگاه مینی‌بوس فیات قرارداد بستیم که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد و بازسازی اتوبوس‌های دوکابین را هم در دستور کار داریم. همچین در حال حاضر ۷۰ واگن ترخیص شده که در حال تولید است و برای حدود ۳۲۰ و ۶۴۰ واگن هم قرارداد بسته‌ایم.

حناچی درباره زیست شبانه گفت: در خصوص زیست شبانه به این معنا که شهر همانگونه مثل صبح، زنده باشد این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد. البته فکر کردن به این موضوع به معنای باز بودن همه فضاها نیست و تنها برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تامین نیازهای  مردم باز خواهند بود و فضای شهر هم روشن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: