کد خبر: ۵۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
شهردار بندرعباس گفت: حادثه ۱۲ تیر نشانگر مظلومیت ملت ایران و حرکت ضد بشری آمریکا بود که باید به گوش همه جهانیان برسد و این حادثه نه یک حادثه استانی و کشوری، بلکه بین‌المللی است.

به گزارش پایداری ملی، عباس امینی‌زاده صبح امروز در بندرعباس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه ۱۲ تیرماه، اظهار داشت: توطئه آمریکا در پس پرده همه جنایات وجود دارد و ریختن خون هزاران کودک و مردم بیگناه از جمله آن‌هاست.

وی افزود: مردم ایران در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب ثابت کرده‌اند توطئه‌های آمریکا و همراهانش در منطقه را تشخیص داده و در مقابل آن از نظام و انقلاب حفاظت می‌کنند.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه  فاجعه ۱۲ تیرماه سال ۶۷ یک بار دیگر خباثت آمریکا را به همه مردم دنیا نشان داد، ادامه کرد: آمریکا هرگز حاضر به عذرخواهی بابت این خطای خود نشد و پس از چند سال فقط به رخ دادن اشتباه، تاکید کرد، در حالی است که حتی با چشم غیر مسلح هم امکان تشخیص نوع این هواپیما وجود داشت.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا یکی از نیازهای اساسی نسل حال و آینده کشور است، ادامه داد: باید در دنیا پرده از چهره تزویرگر آمریکا برداشته شود.

وی گفت: حادثه ۱۲ تیر نشانگر مظلومیت ملت ایران و حرکت ضد بشری آمریکا بود که باید به گوش همه جهانیان برسد و این حادثه نه یک حادثه استانی و کشوری، بلکه بین‌المللی است.

شهردار بندرعباس بیان داشت: اساسا همه ملت‌های دنیا اجازه نمی‌دهند ارزش‌های آن‌ها کمرنگ شوند و یا از بین بروند و این روز را که ریشه در ارزش‌های ما و مبارزه با تروریسم دارد باید همچون هویت  خود حفظ کنیم.

گفتنی است، در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ تیر ۱۳۶۷ خورشیدی هواپیمای ایرباس به شماره پرواز ۶۵۵ از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد. هنوز ۱۰ دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع ۱۲ هزار پایی نزدیک تنگه هرمز و لارک بر فراز آب‌های نیلگون خلیج‌فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت و تمامی مسافران و کادر پرواز به شهادت رسیدند.

در میان سرنشینان هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تبعه خارجی نیز بودند که جان خود را از دست دادند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: