کد خبر: ۵۱۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
سرپرست اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف براي ايجاد اشتغال پايدار گفت: بسياري از اين ظرفیت‌ها بويژه در بخش دريايي مغفول مانده است.
به گزارش پایداری ملی، کیامرث برخورداری شامگاه سه‌شنبه در نشست با رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بندرعباس بر شناسایی پتانسیل‌های استان در بخش دریا محور تاکید و اظهار داشت: در کنار این امر مهم، تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر نیز ضروری است و با تعامل دستگاه‌های مرتبط می‌توان زمینه ایجاد اشتغال در بسیاری از بخش‌ها را فراهم کرد.

وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بخش مشاغل دریامحور، آمادگی همکاری با مرکز اقیانوس شناسی را در قالب تفاهم نامه دارد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به اقدام مهم دولت در ارائه تسهیلات کم بهره جهت اشتغال پایدار در روستاها اشاره کرد.

در ادامه این نشست، رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بندرعباس گفت: با توجه به محدود بودن منابع ماهی و میگو در استان، باید در حوزه آبزی پروری به صورت اصولی ورود پیدا کرد تا علاوه بر رونق تولید و توسعه اقتصادی، زمینه اشتغال نیز به وجود آید.

صمد حمزه ای با اشاره به ظرفیت استان در زمینه مشاغل دریایی افزود: فراهم کردن بستر مناسب ورود شرکت‌های دانش بنیان با  توجه به ظرفیت‌های موجود ضروری به نظر می‌رسد.

همچنین در ادامه این نشست، معاون سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: یکی از رسالت‌های مهم این دانشگاه تربیت نیروی متخصص است و این مرکز آمادگی ارائه آموزش‌های لازم و مورد نیاز را در چارچوب استانداردهای آموزشی دارد.

احسان محمدی نژاد افزود: با شناسایی نیاز بازار کار استان، این مرکز، آموزش‌های لازم را ارائه خواهد داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: