کد خبر: ۵۰۷۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
رضا حیدری زاده، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:
مدیریت پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس با توجه به حمایت شورا و شهرداری در کار خودش موفق بوده ولی جای کار دارد.ضمن اینکه در این جلسه جای ارگان های دیگر درگیر با موضوع پدافند خالیست و تصور بر این است که فقط شهرداری متولی است و دیگران فقط باید نظاره گر باشند.
به گزارش پایداری ملی، رضا حیدری زاده در یکصد و بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار تعامل و هم اندیشی شورای اسلامی شهر بندرعباس و اداره کل پدافند غیرعامل استان هرمزگان برگزار شد، بیان کرد: ما پدافند غیرعامل را جدی نگرفته ایم و هیچ برنامه ی اجرایی حداقل برای یک حادثه  تاکنون نداشته ایم که به نظر می رسد برای کلانشهری مثل بندرعباس زیبنده نیست که بایستی آموزش فرآیند فرهنگ نجات و پدافند غیرعامل را بین مردم  تقویت کنیم و همچنین بصورت هفتگی مانورهای پدافندی را در مدارس برگزار کنیم تا این فرهنگ دربین همگان  تثبیت شود.

حیدری زاده خاطرنشان کرد: باید برای بندرعباس در طرح جامع یک شهرستان دیگر بعنوان معین و پشتیبان قرار گیرد تا در مواقع ضروری از کمک و مدیریت آن ها استفاده شود.

رضا حیدری زاده اظهار داشت: در شهر بندرعباس بیش از ۴۰ درصد بافت فرسوده وجود دارد و اگر خدای ناکرده اتفاقی مانند یک زلزله ی سنگین اتفاق بیفتد فرصت و ظرفیتی برای مقابله با این بحران وجود ندارد بطوریکه بنظر می رسد باید حتی برای دفن  اجساد از لودر استفاده کنیم که شایسته نیست.

وی اضافه کرد:نه تنها جان پناهی را برای استفاده مردم بلکه فضایی باز حداقل برای چادر زدن در مواقع ضروری هم در شهر بندرعباس تعریف نکرده ایم .

حیدری زاده درخواست کرد:شهرداری و شورای شهر با همکاری و همگامی دیگر دستگاه های مربوطه جهت ایجاد فضاها و امکانات استاندارد  برای مواقع ضروری برای آمادگی مقابله ؛ اقدام نمایند.و از گفتمان تنها خودداری نمایند و بپذیریم که با شعار نمی شود امنیت ایجاد کرد.

حیدری زاده در پایان پیشنهاد داد به کمیسیون خدمات شهری شورا ماموریت داده شود نسبت به پیگیری حضور و پیگیری اقدامات دیگر اعضای کار گروه پدافند غیر عامل شهر بندرعباس برای هماهنگی بیشتر و ارائه گزارش دعوت شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: