کد خبر: ۵۰۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
یک وب‌سایت صهیونیستی ضمن برشمردن خطرات متوجه این رژیم، احتمال وقوع انتفاضه دیگری برای مقابله با «معامله قرن» را مطرح کرد.
به گزارش پایداری ملی، رژیم صهیونیستی نگران وقوع انتفاضه سوم در کرانه باختری برای مخالفت با طرح صلح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» است؛ طرحی که گفته می‌شود واشنگتن قصد دارد پس از انتخابات رژیم صهیونیستی در سپتامبر از آن رونمایی کند.

وب‌سایت صهیونیستی «واللا» در خبری در همین زمینه نوشت: این ترس و نگرانی‌ها منجر به افزایش فشار بر آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل است؛ او باید خطرات را در سه جبهه فوق فرماندهی کند: نوار محاصره شده غزه، جبهه شمال (حزب‌الله و ایران) و خطر کرانه باختری.

واللا افزود: سوالی که در حال حاضر مطرح است این است که در سایه سختی‌های کنونی در غزه و شمال، آیا ارتش آماده تعامل با انتفاضه سوم در کرانه باختری است؟

در ادامه این گزارش به طرح آویو کوخاوی برای مقابله با حماس و حزب‌الله پرداخته شده که گفته می‌شود، قرار است در ژانویه آینده آغاز و در سال ۲۰۲۴ به پایان برسد. طرح مذکور جایگزین طرح گادی آیزنکوت با عنوان «گدعون» می‌شود که در رأس آن «تقویت سلاح زمینی، تقویت قدرت پاسخگویی و اجرای عملیات نظامی» قرار داشت و راهبرد آن «حملات متوالی علیه مواضع ایران و حزب‌الله در سوریه» بود.

«الکس فیشمن» تحلیلگر نظامی روزنامه یدیعوت در ادامه گزارش خود آورده است: طرح جدید کوخاوی نابودی سازمان‌یافته دشمن را مطرح می‌کند و توانایی‌های یگان‌های رزمی با میزان تعداد کشته و مجروحان طرف مقابل بعلاوه میزان سلاح‌های تخریب‌شده سنجیده می‌شود.

اولین انتفاضه فلسطین در سال ۱۹۸۷ رخ داد و با امضای توافق «اسلو» در ۱۹۹۳ به آن پایان داده شد.  فلسطین هفت سال بعد شاهد دومین انتفاضه در سپتامبر ۲۰۰۰ بود که تا ۲۰۰۵ ادامه پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۵ و در اعتراض به هتک‌حرمت‌های گسترده صهیونیستی به مسجدالاقصی، فلسطینی‌ها دست به اعتراضات گسترده زدند که برخی از آن به انتقاضه سوم تعبیر کردند و برخی از به کار بردن لفظ انتفاضه خودداری کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: