کد خبر: ۵۰۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: زلزله، سیل و سرمازدگی مهم ترین حوادث مترقبه ای هستند که استان قزوین را تهدید میکند.

به گزارش پایداری ملی، قدرت الله مهدی خانی صبح امروز در حاشیه جلسه هماهنگی با کارشناسان این اداره به خبرنگاران گفت: در مجموع نزدیک به 33 حادثه غیر مترقبه برای کشور ایران پیش بینی شده است که نزدیک به 25 حادثه آن استان قزوین را تهدید میکند.

وی بیان کرد: حالا که در شرایط خاصی به سر میبریم و میدانیم حوادثی در کمین استان است اولین گام آموزش همگانی و ارائه روش هایی برای برخورد مردم با این حوادث خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین عنوان کرد: در چند سال گذشته تمرکز خوبی بر ارائه آموزش کمک های اولیه و ایمنی در جامعه صورت گرفته است و کودکان و نوجوانان � به طور خاص گروه های هدف ما در این آموزش ها بوده اند.

مهدی خانی گفت: امروز در تمامی مدارس قزوین آموزش های امداد و نجات، کمک های اولیه، پناه گیری و نحوه واکنش در حوادث غیر مترقبه ارائه شده است.

وی افزود: بیش از 240 هزار دانش آموز در استان قزوین در این دوره های آموزشی شرکت کرده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین خاطرنشان کرد: در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه واکنش های لحظه ای و احساسی بیشترین خسارت ها را برجای میگذارد و تجربیاتی که از حوادث پیشین به دست آوردیم تاثیر این آموزش ها را به خوبی آشکار میکند.

مهدی خانی گفت: افرادی که آموزش مناسب و درست در خصوص مواجهه با بحران را فرا گرفته باشند در زمان وقوع حادثه عملکرد بهتری از خود ارائه دادند و به دیگران نیز یاری رسانی داشته اند.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی مختلف با هماهنگی آموزش و پرورش استان قزوین و اجرای طرح زنگ ایمنی در مدارس استان از اقداماتی است که در مسیر این آگاهی بخشی صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: خوشبختانه استان قزوین از نظر ارائه این آموزش ها در کشور از وضعیت خوبی برخوردار است و توانسته ایم به گروه های هدف خود آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درستی در خصوص مدیریت بحران ارائه کنیم اما همچنان به فعالیت در این مسیر ادامه خواهیم داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: