کد خبر: ۵۰۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش خطر وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع گفت: تمامی نیروهای منابع طبیعی برای اطفاء و مهار آتش‌سوزی‌های احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش پایداری ملی، احمد طاهری امروز در نشست اعضای شورای هماهنگی منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضمن هشدار نسبت به افزایش خطر وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما لازم است تمامی نیروهای منابع طبیعی در تعامل با دستگاه‌های مختلف اجرایی و امدادی برای اطفاء و مهار آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع آمادگی لازم را داشته باشند.

وی همچنین با تأکید بر جلوگیری از ورود دام غیرمجاز به مراتع ییلاقی تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل چرای دام در مراتع ییلاقی به ویژه مراتع لار بدون هیچ‌گونه اغماضی از ورود دام‌های بدون پروانه و مازاد بر ظرفیت به این مراتع جلوگیری به عمل آمده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه ضمن اخراج دام از مراتع، متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ادامه با اشاره به اجرای پروژه‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی افزود: آن دسته از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در حوزه‌های آبخیزی اجرا می‌شود که علاوه بر داشتن طرح، از لحاظ موقعیت جغرافیایی و سیل‌خیزی نیز دارای حساسیت ویژه‌ای باشند.

طاهری بیان کرد: با توجه به اهمیت اقدامات آبخیزداری در کنترل سیلاب، کاهش فرسایش خاک و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، انجام این اقدامات در سطح حوزه‌های آبخیز استان تهران ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنا به نیاز اقدامات آبخیزداری لازم است تا فرمانداری‌ها اعتبارات از محل ارزش افزوده دهیاری‌ها برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری را به صورت جدی پیگیری کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: