کد خبر: ۵۰۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
سرپرست پلیس فتا استان قزوین هشدار داد؛
سرپرست پلیس فتا استان قزوین گفت: سرقت اطلاعات بانکی از طریق درگاه‌های جعلی «فیشینگ» یکی از روش‌های مجرمان برای دسترسی به اطلاعات بانکی است شهروندان قزوینی مراقب این صفحات باشند.

به گزارش پایداری ملی، سرهنگ دوم محمدعلی فرهودی اظهار کرد: امروزه شهروندان در بستر فضای مجازی از طریق فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید نموده و پرداخت آن را از طریق درگاه‌های پرداخت بانکی اقدام می‌کنند.

وی افزود: شهروندان در صورت ورود به درگاه پرداخت حتماً به ظاهر صفحه پرداخت توجه داشته باشند و در قسمت آدرس اینترنتی سایت، خود آدرس درگاه پرداخت را وارد کنند.

سرپرست پلیس فتا استان قزوین یادآور شد: یکی از شیوه‌های کلاه برداری که توسط مجرمان سایبری به صورت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از درگاه پرداخت جعلی به نام «فیشینگ» است که اقدام به سرقت اطلاعات محرمانه کارت عابر بانک نظیر شماره کارت، رمز دوم اینترنتی، CVV۲ و تاریخ انقضا می‌کنند.

سرهنگ دوم فرهودی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با سایت‌های مشکوک به فیشینگ ابتدا آدرس اینترنتی سایت مذکور را بررسی نموده که با آدرس اینترنتی اعلامی از مراجع رسمی مغایرت نداشته و درگاه‌های بانکی متصل به این پایگاه‌ها با استفاده از پروتکل https و گواهینامه ssl امن شده باشند در غیر این صورت از سایت مذکور استفاده نکرده و موارد را به پلیس فتا گزارش کنند.

وی در توصیه به شهروندان گفت: شهروندان از فروشگاه‌های معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی خریدهای اینترنتی را خود را انجام داده و حتماً برای دریافت نرم افزارهای مورد نیاز خود آن را از منابع معتبر خریداری و دانلود کرده و از هر منبع نامعلومی دریافت نکنند.

سرپرست پلیس فتا استان قزوین از کاربران خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: