کد خبر: ۵۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی از نشت‌یابی بیش از 5700 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در سال 97 خبر داد.
به گزارش پایداری ملی، سید محمود هاشمی، امروز 20 خرداد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: علاوه بر این میزان نشت‌یابی شبکه تغذیه و توزیع، نشت یابی از 101 هزار و 600 مورد علمک نیز در سطح استان در سال گذشته صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی هدف از انجام عملیات نشت‌یابی را بهره برداری ایمن، کنترل خطرات و ریسک‌ها و شناسایی و ثبت نقاطی که نشتی گاز دارند و اطلاع رسانی آن به تیم‌های کنترل و رفع نشتی دانست و افزود: پس از شناسایی موارد نشتی توسط تیم‌های نشت‌یاب، موارد نشتی و مخاطره آمیز در اسرع وقت به ادارات گاز شهرستان‌ها، اعلام و واحدهای مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع نشتی اقدام می‌کنند.

وی با توجه به اهمیت فرآیند نشت‌یابی در شناسایی و کنترل نقاط مخاطره آمیز، گفت: به منظور مطابقت فعالیت‌های شرکت با استانداردها و دستورالعمل‌های شرکت ملی گاز ایران، بازرسی‌های مستمر از پروژه‌های در حال اجرا، ایستگاه‌های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدیک صورت پذیرفته و در سال گذشته  در مجموع بیش از 6411 کیلومتر شبکه و انشعاب مورد نشت‌یابی قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی یادآور شد: تا کنون 6940 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و 980 کیلومتر خطوط انتقال گاز در سطح استان اجرا شده است که این میزان شبکه و خطوط انتقال گاز متعلق به 30 شهر و 492 روستای خراسان جنوبی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: