کد خبر: ۵۰۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
به منظور اجرای طرح ۹ ساله فاضلاب
فرماندار شهرستان خوسف گفت: طرح فاضلاب این شهر پس از گذشت حدود ۹ سال از تصویب هنوز در انتظار اعتبار ملی است.
به گزارش پایداری ملی، محمد شفیعی، اظهار داشت: بافت قدیم این شهر روی سنگ سخت واقع شده ‌و امکان حفر چاه وجود ندارد بنابراین اجرای طرح فاضلاب ضروری است چون مردم با مشکلات بهداشتی و زیست محیطی مواجه هستند.

وی درباره اجرای طرح فاضلاب خوسف افزود: کارهای مقدماتی طرح انجام شده و در سازمان برنامه و بودجه منتظر ردیف اعتباری است که امیدواریم سریع تر به نتیجه برسد.

فرماندار خوسف گفت: بعد از دریافت مجوز زیست محیطی در سال 96، مطالعات زیست محیطی، فنی، اقتصادی، پدافند غیرعامل و توجیهی طرح آغاز و تایید آن گرفته شد و به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال و مطالعات آن دوباره بازنگری و به وزارت نیرو ارسال شد.

وی ادامه داد: کار برگ های دریافت مجوز ماده 23 که وزیر باید امضا کند، انجام و به دفتر مدیرکل برنامه‌ریزی و تلفیقی نیز ارسال شده اما تاکنون این طرح به دلیل دستور اتمام طرح های ناتمام دولت، مسکوت مانده است.

مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی نیز در گفت‌و‌گو با  خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: خراسان جنوبی با سه چالش در حوزه محیط زیست مواجه است و با توجه به این که استان،  بیابانی و تحت تاثیر فرسایش بادی است گرد و غبار یکی از چالش‌هاست که باید به آن توجه شود.

اکبری با بیان اینکه حقابه طبیعت، چالش دوم استان است که نباید جلوی همه آب های روان را گرفت افزود: بخشی برای بیابان ها و تالاب ها نیاز است به عنوان مثال اگر حقابه به تالاب خور خوسف نرسد به کانون فرسایش بادی مبدل می شود و تهدیدی برای شهرستان خواهد بود.

 وی بیان داشت: موضوع پسماند  از دیگر چالش‌های محیط زیست خراسان جنوبی است و  جمع‌آوری پسماند در استان در وضعیت مطلوبی است اما باید همواره بخشداران و دهیاران این موضوع را جدی بگیرند و از میان وضعیت 40 زباله دان استان، زباله‌دان‌های خوسف و سرایان وضعیت خوبی دارند و تاکنون از محیط زیست اخطار نگرفته‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: