کد خبر: ۴۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره‌ حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت که حادثه آتش سوزی دو سال گذشته مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیرعمدی بوده اما قصور برخی از واحدهای این مجتمع بر آن محرز است.
به گزارش پایداری ملی، بهرام پارسایی در جلسه علنی بعد از ظهر امروز سه‌شنبه مجلس و در جریان قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره‌ حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر گفت: حادثه آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بوده ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر و بهره برداری، منابع انسانی، آموزش و آتش نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است.

به گفته‌ وی طبق این گزارش ایمنی، بهداشت و محیط زیست معمولاً از اولویت شرکت‌های خصوصی نیست و ضرورت دارد نهادهای حاکمیتی در این خصوص نظارت جدی‌تری را اعمال کنند. همچنین توجه به پدافند غیر عامل و مدیریت بحران باید به موضوعات ایمنی و بهداشت و محیط زیست اضافه شود و به آن عنایت ویژه شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر ضرورت اعمال نظارت موثر وزارت نفت و رعایت استانداردهای صنعت نفت در طراحی و ساخت و اجرای طرح‌های پتروشیمی یادآور شد: با تغییر تیم مدیریتی مجتمع در ماههای اخیر توجه ویژه‌ای به مباحث ایمنی شده و اقدامات قابل قبولی انجام شده است.

وی همچنین گفت: علی رغم وعده‌های اولیه مسئولان هلدینگ مبنی بر بازسازی تاسیسات آسیب دیده ظرف کمتر از دو ماه و با گذشت دو سال از این حادثه هنوز مراحل اجرایی نصب برج تفکیک پارازایلین و مخزن ذخیره نفت آغاز نشده است.

پارسایی همچنین گفت که گزارش‌های واصله حاکی از فعالیت مناسب مجتمع و حتی افزایش تولید و بهبود وضعیت مالی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: