کد خبر: ۴۸۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
فرمانده بخش مرکزی ارتش روسیه اظهارداشت که فعالیت طالبان در سال ۲۰۱۹ میلادی در مقایسه با سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایداری ملی، «الکساندر لاپین» فرمانده بخش مرکزی ارتش روسیه در نشست با مدیران صنایع دفاعی واقع در ناحیه فدرال اورال اعلام کرد که فعالیت طالبان در سال 2019 میلادی در مقایسه با سال گذشته افزایش 30 درصدی داشته است.

وی افزود که وضعیت سیاسی نظامی افغانستان رو به وخیم‌تر شدن است و ممکن است این کشور در سال 2020 به سطح بحران برسد.

لاپین در ادامه با اظهار اینکه شمار تروریست‌های داعشی در افغانستان از سال 2016 افزایش 3 برابری داشته نیز گفت که شمار این تروریست‌ها در سال 2016 میلادی 1900 نفر بود اما اکنون این شمار به 6000 نفر رسیده است.

اخیراً نیز «نیکلای پاتروشییف» دبیر شورای امنیت روسیه در سخنرانی خود در نشست دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای فعالیت گروه‌های افراطی، بخصوص گروه تروریستی داعش را تهدید اصلی برای امنیت منطقه نفوذ سازمان همکاری‌های شانگهای خواند.

وی با ابراز نگرانی از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان نیز گفت که گروه تروریستی داعش برای گسترش ایدئولوژی افراطی خویش از خاک افغانستان که دولت آن کنترل کاملی بر سراسر خاک این کشور ندارد، استفاده می‌کند.

پاتروشییف ادامه داد: در چنین شرایطی سرمایه گذاران خارجی حمایت خود از اقتصاد افغانستان را کاهش داده‌اند، اوضاع سیاسی این کشور ثبات لازم را ندارد و این مسائل امکان مبارزه قاطع با آنها را از بین می‌برد.

پیش از این نیز مقامات روس و شماری از مقامات افغان آمریکا را به انتقال و حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان متهم کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: