کد خبر: ۴۸۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
وزارت خارجه آمریکا به شهروندان این کشور درخصوص حمله پهپادی به آنها در امارات هشدار داد.
به گزارش پایداری ملی، سفارت آمریکا در امارات به آمریکایی هایی که به این کشور سفر می کنند، درباره "تنش های روز افزون در منطقه هشدار داد" و خواهان احتیاط زیاد آنها شد.

در توییت سفارت و کنسولگری آمریکا در امارات آمده است: "ما شهروندان آمریکایی را به شدت تشویق می کنیم که سطح بالای هوشیاری را حفظ کرده و به خوبی هوشیار باشند".

این هشدار بعد از حملات پهپادی به دو ایستگاه پمپاژ نفت عربستان سعودی از سوی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مطرح شد.

در همین راستا، وزارت خارجه آمریکا مدعی وجود اطلاعاتی درخصوص برنامه ریزی برای حمله به اهداف غربی از روش های مختلف نظیر عملیات انتحاری، ترور، آدم ربایی و انفجار شد.

براساس بیانیه این وزارتخانه، ارتش و کمیته های مردمی یمن قصد خود را برای حمله به کشورهای همجوار از جمله امارات با استفاده از موشک و پهپاد اعلام کرده اند.

ائتلاف تحت فرماندهی سعودی با مشارکت امارات و برخی کشورهای عربی و غربی از چهار سال پیش تجاوزگری نظامی همه جانبه ای را علیه مردم یمن به راه انداخته اند که به شهادت و زخمی شدن هزاران یمنی منجر شده است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز در پاسخ نظامیان و مزدوران ائتلاف متجاوز را در داخل و خارج از این کشور هدف قرار داده اند.

واحد موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن تاکنون بارها مواضعی را در عربستان و امارات هدف عملیات موشکی و پهپادی خود قرار داده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: