کد خبر: ۴۸۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
تولیت آستان قدس رضوی گفت: به برکت عتبات عالیات در عراق و مرقد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(ع) در ایران، پیوند بین مردم ایران و عراق ناگسستنی است.

به گزارش پایداری ملی، به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با تولیت‌های عتبه عباسی و حسینی گفت: از پذیرایی و احترام شما به زائران ایرانی چه در ایام اربعین و چه در دیگر ایام سال تشکر می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: حرم مطهر رضوی سالانه میزبان حدود 30 میلیون زائر است که بخش قابل توجهی از زائران خارجی زوار عراقی هستند و تلاش می‌کنیم که تسهیلاتی که برای زائران ایرانی وجود دارد، برای زوار عراقی نیز ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: یک صحن و یک رواق در حرم مطهر رضوی به زائران عراقی و خارجی اختصاص داده‌ایم تا بتوانند برنامه‌های مخصوص به خود را در آنجا برگزار کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: به برکت عتبات عالیات در عراق و مرقد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(ع) در ایران، پیوند بین مردم عراق و ایران ناگسستنی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما حقیقتاً عمران، آبادانی، پیشرفت و امنیت عراق را، پیشرفت و امنیت ایران می‌دانیم و امیدواریم روزبه‌روز مهر، محبت، اخوت و برادری که بین مردم دو کشور ایران و عراق وجود دارد بیشتر شود.

وی با بیان اینکه ما در عراق احساس نمی‌کنیم که در یک کشور بیگانه هستیم و امیدواریم برای زائران عراقی هم ایران همین‌گونه باشد، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام همواره تلاش می‌کنند بین ایران و عراق به عنوان دو کشور قدرتمند مسلمان اختلاف، کینه و نفرت وجود داشته باشد و ان شاءالله ما و شما به برکت مضجع شریف اهل بیت(ع)، نقشه دشمن را نقش بر آب می‌کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: