کد خبر: ۴۷۳۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
امارات متحده عربی نخستین همایش هوش مصنوعی خود را با هدف تقویت توانایی های دولت و ارتقای کیفیت زمامداری در مرکز تجارت جهانی شهر دوبی برگزار می کند.
به گزارش پایداری ملی، همایش هوش مصنوعی در دوبی از تاریخ 30 آوریل آغاز به کار خواهد کرد و تعدادی از برترین متخصصان و صاحب نظران حوزه هوش مصنوعی در آن شرکت خواهند کرد.

همایش یادشده زیر نظر محمد بن راشد المختوم نخست وزیر امارات و حاکم دوبی برگزار می شود و از حمایت برنامه ملی هوش مصنوعی امارات، اتحادیه بین المللی مخابرات و سازمان جهانی مالکیت معنوی برخوردار خواهد بود.

قرار است برخی رهبران شرکت های فناوری، سرمایه گذاران، محققان، دانشگاهیان، مدیران سازمان های غیردولتی در این همایش در مورد آینده هوش مصنوعی و نحوه ایجاد تحولات مثبت در جهان بر همین مبنا به بحث و گفت‌وگو بنشینند.این اقدام در راستای پیشبرد استراتژی هوش مصنوعی امارات موسوم به AI Strategy 2031 صورت می گیرد تا این کشور بتواند از این طریق بازارهای اقتصادی جدیدی خلق کرده و امارات را به مقصدی برای سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی در منطقه مبدل کند.

تقویت توانایی های نظام دولتی، راه اندازی استارت اپ های هوش مصنوعی و اکوسیستم آموزشی مرتبط از جمله دیگر اهداف برگزاری این همایش است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: