کد خبر: ۴۵۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
معاون بهداشت وزارت بهداشت:
معاون بهداشت وزارت بهداشت در دیدار با آنیربان چاترچی، مشاور منطقه ای یونیسف از همکاری های بهداشتی این سازمان بین المللی با ایران قدردانی کرد و خواستار ادامه و تقویت روند این همکاری ها شد.

به گزارش پایداری ملی، علیرضا رییسی اظهار داشت: یونیسف یکی از بهترین نوع همکاری ها را در بین سازمان های بین المللی در عرصه بهداشت با ایران داشته است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به موفقیت های کشورمان در حوزه بهداشت پس از اجرای طرح تحول سلامت بیان کرد: همزمان با پیشرفت در استقرار پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع، هم اکنون با اولویت ارتقای کیفیت خدمات در حال بازنگری بسته های خدمت در نظام شبکه می باشیم. 
وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران در زمینه مهار چاقی و اضافه وزن کودکان، اصلاح الگوی غذایی و توانمندسازی برای فائق آمدن بر سوء تغذیه به ویژه در مادران و کودکان، ادامه اجرای برنامه ریشه کنی و واکسیناسیون فلج اطفال و تامین واکسن مورد نیاز، اطمینان از زنجیره سرما برای توزیع واکسن، اجرای طرح غنی سازی ویتامین  D، مراقبت مادران باردار و کاهش مرگ آنان، اقدامات و برنامه های خوبی طراحی و اجرا کرده است که حمایت و مشاوره یونیسف در این زمینه ها موثر خواهد بود. 

گفتنی است، پیش از سخنان معاون بهداشت، ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران و آنیربان چاترچی، مشاور منطقه ای یونیسف اقدامات و برنامه های این سازمان را تشریح کردند.
 در پایان این جلسه نیز مدیران مراکز، دفاتر و ادارات کل بیماری های واگیر، تغذیه، سلامت جمعیت و سلامت روان به ارائه گزارش برنامه ها و پیشرفت های ایران در این عرصه ها پرداختند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: